Facebook Google+ Twitter

Ekranizacja komiksu na DVD

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-20 16:24

„Rozrywka najwyższych lotów” – tak reklamuje swój nowy produkt dystrybutor „Iron Mana”. Film w reżyserii Jona Favreau od kilkunastu dni możemy dostać na DVD.

Plakat Filmowy / Fot. www.filmweb.plAdaptacja słynnego komiksu opowiada historię Tony’ego Starka, genialnego twórcy broni masowego rażenia. Miliarder bawi się swoim życiem, nadużywając alkoholu i zdobywając kolejne kobiety. Jednak pewnego dnia będąc z wizytą w Afganistanie, gdzie odbyła się prezentacja nowego wynalazku zbrojeniowego, Tony zostaje porwany. Terroryści stawiają mu warunek: albo stworzy dla nich broń, która pozwoli im władać krajem, albo zostanie zabity. Stark wraz z innym przetrzymywanym naukowcem postanawiają, pod pozorem prac nad bronią dla napastników, stworzyć żelaznego robota, dzięki któremu uda im się uciec. Pracując nad tytułowym „Iron Manem” Tony Stark uświadamia sobie, że broń, którą sprzedaje na całym świecie służy wyłącznie do zabijania i cierpienia niewinnych.

Gdy udaje mu się uciec i powrócić do Stanów Zjednoczonych postanawia zmienić całe swoje życie i teraz tworzyć wynalazki, które będą pomagać ludziom. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem zarząd firmy, której Stark jest właścicielem nie pozwoli tak łatwo zabić przysłowiowej „kury znoszącej złote jaja”.

„Iron Man” ma właściwie wszystko, czego możemy oczekiwać po superprodukcji, na którą wydano bagatela 180 mln dolarów. Twórcy zadbali by film miał wartką akcję, solidny scenariusz, świetnych aktorów i najciekawsze efekty specjalne.

Trzymający w napięciu scenariusz z porywającymi, zabawnymi dialogami to główna siła filmu Jona Favreau. Kilku scenom, szczególnie tym po powrocie z Afganistanu, możemy zarzucić odrobinę przewidywalności. Na szczęście nie wpływa to negatywnie na odbiór, a nawet potęguje świadomość fantastycznej opowieści. Film pozbawiono naiwności, widz zostaje wciągnięty w szybkie tempo akcji i nie może się uwolnić do samych napisów końcowych.

Robert Downey Jr.
jako Tony Stark, główny bohater oraz superbohater w jednym, radzi sobie fenomenalnie. Stakr jest świetnym odzwierciedleniem zarówno „zaliczającego” kolejne panienki miliardera, jak i genialnego idealisty walczącego o dobro na świecie. Oglądając jego popisy mamy wrażenie, że gwiazdor odgrywa sam siebie i świetnie się przy tym bawi. Jego aktorstwo zasługuje na medal.

To, co najważniejsze w „Iron Manie” to efekty specjalne, więc nacisk na sferę sci-fi nie może nikogo dziwić. Zapierające dech w piersiach sceny walki, czy to w jaskiniach Afganistanu czy w amerykańskich metropoliach, a nawet w podniebnych pojedynkach z wojskowymi myśliwcami, są zupełnie na miejscu i wypadają świetnie. Podsycane mocną muzyką pozostawiają niezapomniane wrażenia.

Film w Jona Favreau idealnie odnajduje się w rozrywkowej konwencji kina letniego, dostarczając widzowi wielu uciech. Kupno DVD do domowej kolekcji będzie decyzją, której nigdy nie będziecie żałować.

Dodatki na DVD :
-Sceny niewykorzystane i rozszerzone
-Zwiastun
-Dodatek ukryty: Stan Lee

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.10.2008 17:39

heh :) cieszę sie, że zachęciłem ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

obejrzałem... rewelacja! nie spodziewałem się tak dobrej ekranizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.10.2008 22:43

poprawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałem, że twórcy podeszli do tematu z dystansem (vide twórcy Spider-Man 3) jeśli jest to prawdą to chyba się skuszę bo nie dam rady obejrzeć tego na poważnie.

btw: literówka w zdaniu "...zabawnymi dialogami to główna siła filmy Jona Favreau." :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.