Facebook Google+ Twitter

Ekscentryczni uczniowie nie trafią do "gett", chuligani–tak

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-30 18:39

Resort edukacji zapewnia, że do szkół o specjalnym nadzorze pedagogicznym nie trafią ekscentryczni uczniowie – są oni bowiem młodzieżą wartościową, wzbogacającą życie szkolne. Trafią tam natomiast chuligani.

fot. Z kontrowersyjnego pomysłu szefa tego resortu, wicepremiera Romana Giertycha tłumaczyli się jego podwładni. Przedstawiony przez Giertycha na początku tego tygodnia pomysł powołania szkół dla młodzieży społecznie niedostosowanej, wywołał skrajne reakcje w środowisku pedagogicznym.

Podsekretarz stanu w MEN Sławomir Kłosowski zapewnił, że realizacja tego pomysłu nie grozi powstaniem gett, w których izolować się będzie sprawiających kłopoty uczniów. – Pomoc i terapia, oto główne zadania nowych placówek – stwierdził. Ministerstwo przystąpi do realizacji tego projektu dopiero po szerokich konsultacjach społecznych. Do zespołu roboczego, który miałby opracować program powołania takich placówek, zaproszeni zostaną psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, nauczyciele, kuratorzy, samorządowcy i rodzice.

Resort chce, by praca z uczniem w tych szkołach była zindywidualizowana. Dlatego ich liczba w klasach ma być mała, a nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą musieli być jednocześnie psychologami. – MEN podejmuje problem po kilkunastu latach udawania, że go nie ma. To chwalebne. Dzięki temu, szkoły ogólnodostępne będą mogły wreszcie spokojnie wykonywać swoje zadania – mówił wczoraj Kłosowski.

Odpowiadając na pojawiające się w mediach wyniki sondaży społecznych, w których praca MEN pod przewodnictwem Giertych jest negatywnie oceniana, Kłosowski zaprezentował wyniki badań przeprowadzonych przez Polską Grupę Badawczą, w których społeczne poparcie dla działań i inicjatyw podejmowanych ostatnio przez ministerstwo sięgają ponad 56 proc. Zapewnił też, że nie będzie utrudnień w dojeździe do szkoły, o czym donosiły media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.