Facebook Google+ Twitter

Ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-08 07:11

Wczoraj odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki - dowiedział się "Nasz Dziennik". Dokonano jej m.in. po to, by pobrać cząstki kości, które staną się niedługo relikwiami.

Informację tę potwierdził gazecie uczestniczący w tych działaniach ojciec Gabriel Bartoszewski, promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności". Duchowny powiedział dziennikowi, że dzisiaj ma zostać ogłoszony komunikat warszawskiej kurii metropolitalnej dotyczący szczegółów tej sprawy.

Po ekshumacji ciało księdza Jerzego powróciło na miejsce, na którym dotąd spoczywało, czyli do grobu przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Zgodnie z zapowiedziami ks. abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, pozostanie tam także po beatyfikacji ze względu na kult, jakim od lat jest tam otaczany.

Takie momenty, jak beatyfikacja czy kanonizacja są okazją, by dokonać ekshumacji doczesnych szczątków. Wówczas pobiera się m.in. cząstki kości, które rozdzielane są na relikwiarzach i ofiarowane tym środowiskom, które będą o nie prosić, żeby nowemu błogosławionemu czy świętemu poświęcać kościoły, parafie, czy ośrodki kultu - wyjaśnia "Nasz Dziennik". Jak przypomina gazeta - wyniesienie na ołtarze ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się 6 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

vdziwny
  • vdziwny
  • 16.12.2010 14:50

ńe też nawet szczątków ludzkich nie zostawiamy w spokoju. Jaka relikwia, wszak to pachnie średniowieczem i szczytem barbarzyństwa. Ciekawe za ile będzie to sprzedawane i kto to kupi !?!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.