Facebook Google+ Twitter

Ekshumowano ciało Zbigniewa Wassermana. Różnice w dokumentacji medycznej

Dziś nad ranem doszło do ekshumacji ciała Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Córka polityka nie wierzy, w rzetelność przeprowadzonej przez Rosjan sekcji zwłok.

 / Fot. Powodem ekshumacji jest opinia biegłych, którzy znaleźli różnice w dokumentacji medycznej udostępnionej przez Rosjan z tą, którą zebrano w polskich szpitalach. Ponowna sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie.

Jak donosi serwis RMF24 różnice w dokumentacji są bardzo istotne. W rosyjskim raporcie z sekcji zwłok jest np. informacja o narządach, których w chwili katastrofy Zbigniew Wasserman nie miał, bo na długo przed nią przeszedł poważną operację.

Córka Wassermanna jest pewna: Rosjanie sfałszowali sekcję zwłok


"Ja nie mam zaufania do Rosjan żadnego. Ten materiał, który przychodzi, który ja widziałam, uprawnia mnie do postawienia tezy, że on jest na pewno w części sfałszowany." - powiedziała Małgorzata Wasserman.

Jeżeli sekcja wykaże nieprawidłowości po stronie rosyjskiej, zapewne dojdzie do ekshumacji ciał innych ofiar. Lekarze w Moskwie popełnili m.in. błędy w przypadku Przemysława Gosiewskiego i Krzysztofa Putry.

Po przewiezieniu z Rosji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, dokonano otwarcia tylko jednej trumny, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W pozostałych przypadkach doszło do pochówku, bez kolejnych badań.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wkleję i tutaj moją wątpliwość.

Podobno okres kalendarzowy na przeprowadzanie ekshumacji rozpoczyna się 16-go pażdziernika...
Podobno Prokuratura może zarządzić taką czynność w każdym czasie w razie wystąpienia ważnych okoliczności...
Czy coś, co ma mieć miejsce 9-go października jest okolicznością związaną ze śledztwem, czy śledztwo jest związane z tą okolicznością?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.