Facebook Google+ Twitter

Ekskluzywny dom Margaret Thatcher będzie wystawiony na sprzedaż za 12 mln funtów

Dom, w którym mieszkała była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher zostanie wystawiony na sprzedaż. Kosztowną renowację rozpoczęli już obecni właściciele posiadłości - donoszą brytyjskiej media.

 / Fot. By work provided by Chris Collins of the Margaret Thatcher Foundation (Margaret Thatcher Foundation) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenseDom znajduje się w Wielkiej Brytanii i położony jest na placu Chester w eksluzywnej dzielnicy Belgravia. Pięciopiętrowy budynek ma powierzchnię 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, dwa piętra piwnic, a także połączenie z dawną stajnią na tyłach posiadłości - podaje interia.pl za PAP.

Obecni właściciele domu rozpoczęli już kosztowną renowację, która może podnieść wartość rynkową domu - cena wywoławcza może wówczas sięgnąć nawet 35 mln funtów. Remont ma na celu wyzbyć się wszelkich elementów nowoczesnego stylu. Prace mają zakończyć się pod koniec 2015 roku. Jak oceniają agencje handlu nieruchomościami, dodatkowym atutem ma być tablica stwierdzająca, że Thatcher mieszkała w nim do grudnia 2012 roku. Specjaliści oceniają, że dom zakupi zagraniczny milioner pochodzący z Bliskiego Wschodu lub USA, pragnący "wkupić" się w historię kraju.

Margaret Thatcher zmarła w kwietniu 2013 roku w hotelu Ritz w Londynie. Miała 87 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.