Facebook Google+ Twitter

Ekskomunika minister Ewy Kopacz?

W środowiskach katolickich zrodziła się nowa inicjatywa: obłożyć ekskomuniką Ewę Kopacz. Ma to być kara za zezwolenie i pomoc w dokonaniu aborcji przez 14-letnią Agatę.

Ewa Kopacz / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKAW sieci pojawił się wzór listu do biskupa Zygmunta Zimowskiego, nawołujący do obłożenia ekskomuniką minister Ewę Kopacz, ponieważ: "Pani minister Kopacz, jak sama powiedziała w programie „Teraz my” w TVN dnia 16.06.2008, wspólnie i w porozumieniu z Rzecznikiem Praw Pacjenta, pomogła w zorganizowaniu aborcji u 14-letniej uczennicy z Lublina" [fragment listu do biskupa].

Formularz sugeruje także, aby: "Z uwagi na możliwość zgorszenia (pani Kopacz podaje się za katoliczkę i osobę głęboko wierzącą) pokornie proszę o zbadanie, czy pani minister Kopacz zaciągnęła ekskomunikę oraz w przypadku pozytywnego orzeczenia – o publiczne zadeklarowanie jej zaciągnięcia stosownym dekretem". Wystarczy tylko wpisać swoje imię, nazwisko i adres. Obrońcy praw życia obwiniają Ewę Kopacz za pomoc w usunięciu ciąży przez czternastoletnią Agatę.

Więcej o sprawie na Wiadomościach24 w artykułach: "Gocławski: prawo zezwala na aborcję, ale chrześcijanie nie mogą tego zrobić" oraz "Wyraź swoje poprawcie dla 14-letniej Agaty".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że autorka troszkę się nie przyłożyła i nie wywiedziała jak to z tą ekskomuniką w kościele jest. Za co? na kogo? i kto ją może nałożyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezupełnie. Gdyż w katolicyzmie. w prawie kanonicznym, w najgorszym wypadku, za aborcję grozi eksomunika , za pomoc w niej także.
Wyspowiadać się z niej można i otrzymeć ewentualnie rozgrzeszenie tylko od........księdza , który ma do tego uprawnienia. jest to jakiś ksiądz - czy biskup. Tak dokładnie nie wiem, ale czytałam o tym. Zatem jeśli Pani MInister rzeczywiście jest taką afoszując;ą sie katoliczką , to nie może jednocześnie sprawowoać urzędu z którego działa wbrew doktrynie i prawu kanonicznemu.
"Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie."

zbyt pewna nie jestem, ale tak mi utkwiło w pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

inicjatywa? dla mnie koszmarna hipokryzja, lub po ludzku mówiąc bzdura

Komentarz został ukrytyrozwiń

I cała POLSKA wie wszystko o AGACIE. Owszem , nagana dla wszystkich za zrobienie publiczej sprawy z prywatnego życia AGATY.
Mam nadzieję, że świat będuie miał nne problemy i zapomni o Agacie zanim ona i jej chłopak dorośną do pełnoletności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.