Facebook Google+ Twitter

Ekspedycja Naukowa do Afryki doceniona przez KKRKN UJ

Projekt Ekspedycji Naukowej do Afryki 2010 zdobył uznanie i tym samym trzecie miejsce w ocenie Komisji Konkursowej Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie z uczniami szkoły podstawowej w Wagadugu / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziKomisja Konkursowa przyznała projektowi ekspedycji aż 51,2 punktów (maksymalna nota to 60,4), co dało mu tym samym trzecie miejsce spośród 72 zgłoszonych prac. Przedsięwzięcie zostanie tym samym dofinansowane kwotą 2 000 zł.

Ekspedycję od 29 marca 2010 r. prowadzi Errol Tapiwa Muzawazi, Zimbabweńczyk, student V roku prawa UJ. Do tej pory przejechał on dziesięć, z zamierzonych dwudziestu dwóch krajów, obecnie stacjonuje w Kamerunie. Wyprawa, która zajmie przynajmniej pół roku, odbywa się pod hasłem „W poszukiwaniu prawdziwego głosu Afryki”.

Jej celem jest rozszerzenie światowego spojrzenia na Afrykę oraz udzielenie młodym Afrykańczykom głosu w środkach masowego przekazu. Uczestnicy ekspedycji dążą do zebrania różnych opinii mieszkańców Afryki na temat ich kontynentu, co być może zapoczątkuje pozytywne zmiany w obrazie Afryki, dotąd przedstawianej przez media jako miejsce wojen, chorób, głodu i korupcji. Ponadto ekspedycja chce stać się symbolem pokonywania barier ustroju plemiennego, które przez wieki hamowały mobilność i integrację ludów Afryki.

Więcej na stronie www.africa2010.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.