Facebook Google+ Twitter

Ekspedycja Naukowa do Afryki: Mauretania

Dzisiejszy dzień okazał się naprawdę zły. Zaraz po tym, jak dowiedzieliśmy się o katastrofie samolotu prezydenta Polski, nieszczęście spotkało nas - pisze Errol.

Africanus II podczas wschodu słońca na Saharze / Fot. Andrzej StarońDuża ciężarówka uderzyła w Africanusa II uszkadzając zderzak i przednią, prawą oponę. Andrzej kierował, ja siedziałem na miejscu pasażera, robiąc notatki. Ciężarówka wyprzedzała nas i z nieznanych powodów jej kierowca nagle zadecydował wrócić na drogę - przedwcześnie, zanim choć połowa jego pojazdu nas wyprzedziła. Andrzej zrobił ostry skręt w prawo, co uratowało nam życie. Kierowca ciężarówki nawet się nie zatrzymał. Pomogli nam przejeżdżający ludzie, dzięki którym dotarliśmy do miejscowości oddalonej o 20 km od miejsca wypadku, aby naprawić oponę. Zderzenie w gorące popołudnie, w samym sercu Sahary na Na Saharze / Fot. Andrzej Starońterytorium bez własnego samorządu jest ostatnią rzeczą, jakiej chcieliśmy. Kontynuowaliśmy podróż jeszcze bardziej zdeterminowani, doceniając na nowo wartość życia. "Jeśli chcesz znać wartość jednej sekundy, zapytaj tego, kto uniknął wypadku".

(10 kwietnia 2010)

Przeprowadziliśmy pierwszy wywiad z wysoko postawionym członkiem afrykańskiego rządu. Był to Nasz „przewodnik” do slumsów w Nouadhibou / Fot. Andrzej StarońJego Ekscelencja Ambasador Gambii w Mauretanii, Mr Momodou Badjie. Ambasador uważa, iż drogą dla Afryki jest przekonanie Zachodu do transferu, jako środka rozwoju, technologii do Afryki. Według ambasadora problem z Afryką dziś polega na tym, że ten bogaty kontynent jest zarządzany przez obcokrajowców, co sprawia, że wiele afrykańskich państw uzyskuje niepodległość, ale nie wolność.

(19 kwietnia 2010)

Nieważne, jak stary, dojedziemy do Nawakszut! / Fot. Andrzej StarońPo ofiarowaniu ubrań nomadom na Saharze / Fot. Andrzej StarońWizyta w żywym Port de Perche / Fot. Andrzej Staroń
Z ambasadorem Gambii w Mauretanii / Fot. Andrzej StarońZ Leminem, szefem slumsu w Nouadhibou / Fot. Andrzej StarońZ najlepszym mechanikiem od Nissanów w Nawakszut / Fot. Andrzej Staroń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Ekspedycja naukowa"? To co niby naukowo badają i gdzie jest napisane co jest przedmiotem badawczym? "Ambasador uważa, iż drogą dla Afryki jest przekonanie Zachodu do transferu, jako środka rozwoju, technologii do Afryki."? Co to ma znaczyć? Że zespoły sportowe z zachodu mają kupować czarnych zawodników z Afryki i to spowoduje stabilizację ekonomiczną i polityczną tego kontynentu? Że mają udostępnić Afryce elektroniczne płatności, przelewy i e-konta, choć w ogóle nie ma tam placówek bankowych z komputerami? A może ludzie na Zachodzie mają zacząć jeść łyżkami drewnianymi wykorzystując umiejętność jedzenia metalowymi bo rozwinie to afrykańska technologię? W końcu wszystko powyższe to transfer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.