Facebook Google+ Twitter

Eksperci krytykują projekt zmian ustaw o prawie budowlanym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 07:19

Eksperci z Centrum imienia Adama Smitha krytykują rządowy projekt zmian ustaw o prawie budowlanym i planowaniu przestrzennym. Oceniają, że zapowiadana przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizacja utrudni budowanie w Polsce domów.

Według opinii ekspertów, skomplikowane prawo budowlane jest podstawową barierą rozwoju branży. Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha ocenia, że rządowy projekt wprowadza dodatkowe utrudnienia. Jego zdaniem, kłóci się to z zapewnieniami Platformy Obywatelskiej, dotyczącymi upraszczania wszelkich przepisów.

Według ekonomistów z Centrum, projekt rządowy wydłuża proces inwestycyjny. Ustawa będzie dłuższa, przez co mało przystępna. Natomiast proces planowania przestrzennego jest zawiły, bo odbywa się zarówno na poziomie krajowym, wojewódzkim, jak i gminnym. Eksperci z Centrum imienia Adama Smitha apelują do rządu, by zacząć od likwidacji wydawania pozwoleń na budowę. Według Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy o prawie budowlanym oraz o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym został zaopiniowany w Rządowym Centrum Legislacji. Obecnie trwają konsultacje międzyresortowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.