Facebook Google+ Twitter

Eksperci: Problem chemioterapii niestandardowej nie został rozwiązany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 11:08

Profesor Cezary Szczylik z Kliniki Onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie powiedział, że problem chemioterapii niestandardowej nie został rozwiązany. Wczoraj o rozwiązaniu problemu zapewniali minister zdrowia i szef NFZ.

Wczoraj wieczorem Ewa Kopacz i Jacek Paszkiewicz przeprosili pacjentów za zamieszanie związane z zarządzeniem prezesa Funduszu, które mówiło, że od 1 stycznia chorzy na raka mogą korzystać z niestandardowego leczenia tylko w tych placówkach, w których pracują wojewódzcy lub krajowi konsultanci do spraw onkologii. Zapisy miały zostać zmienione i doprecyzowane.

Kierownik Kliniki Onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym profesor Szczylik w Warszawie podkreślił, że pacjenci korzystający z takiej terapii nie mogą kontynuować leczenia w Instytucie.
Profesor Szczylik podkreślił, że według nowych zapisów, nadal nie może on kwalifikować pacjentów do leczenia i musi odsyłać ich do konsultantów wojewódzkich do spraw onkologii.

Wczoraj premier postawił szefowi NFZ Jackowi Paszkiewiczowi ultimatum, że jeśli w ciągu 14 dni nie ureguluje wszelkich kwestii formalnych i prawnych związanych z chemioterapią niestandardową, zostanie odwołany ze swojego stanowiska. Jacek Paszkiewicz musi także oddać swoje styczniowe wynagrodzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To się dzieje naprawdę...też mnie szlak trafia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.01.2010 12:04

Dość mam, tego rządu nieudaczników. Winnych na bezrobocie. Przewaga biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Szlag człowieka trafia, że takie coś sie zdarza w demokratycznym państwie (choć niektórzy będą mieli, co do tej niby demokracji, poważne wątpliwości).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.01.2010 11:39

Wystarczy, że NFZ kupi klimę do siebie za 200 tysięcy :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.