Facebook Google+ Twitter

Eksperci: remont kładki ponad dwukrotnie tańszy

Nie 1,4 mln zł, jak pierwotnie zakładano, a niecałe 700 tysięcy może kosztować wyremontowanie kładki dla pieszych przy dworcu PKP w Oleśnicy, wykazał raport cząstkowy specjalistów z z Politechniki Wrocławskiej.

 / Fot. materiały prasoweEkspertyza jest przeprowadzana na zlecenie PKP S.A. po staraniach posła Michała Jarosa.
- Okazuje się, że pierwotny, roboczy szacunek był zbyt wysoki - mówi poseł Michał Jaros, od początku zaangażowany w poszukiwanie porozumienia w kwestii kładki - Właśnie dlatego tak ważna jest rola ekspertów z Zakładu Mostów Politechniki Wrocławskiej. Dzisiaj wstępnie znamy zakres niezbędnych prac i szacunkowy koszt. Na całość raportu musimy jednak poczekać jeszcze około dwóch tygodni.
Najpoważniejsze pozycje w kosztorysie to zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej (ponad 120 tyś. zł), betonowanie podpór filarów (łącznie około 75 tyś. zł), montaż elementów drewnianych (ok. 67 tyś. zł) i naprawa oświetlenia (55 tyś. zł). Szacunkowy łączny koszt remontu miałby wynieść 694 tysiące złotych, jednak autorzy ekspertyzy podkreślają, że finalnie ta kwota może się jeszcze zmienić.
- To dobra informacja i świetna okazja by jeszcze raz usiąść do rozmów o finansowaniu remontu kładki - mówi poseł Michał Jaros - Akcja oleśnickich Młodych Demokratów pokazała, że zapotrzebowanie społeczne na wyremontowanie kładki jest bardzo duże, musimy ponad politycznymi podziałami zająć się tą sprawą. Termin na pozyskanie środków unijnych już minął, ale medialną deklarację pana burmistrza o 15% udziału w kosztach remontu nadal traktuję jako wiążącą.
Terenowy oddział Biura Poselskiego posła Michała Jarosa w Oleśnicy planuje zorganizowanie otwartego spotkania wszystkich stron zainteresowanych remontem kładki. - Zaprosimy przedstawicieli PKP, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, i radnych - mówi poseł - Zaprosimy też organizacje pozarządowe takie jak stowarzyszenie Olsensium i Młodych Demokratów, którzy od początku mocno angażują się w sprawę jak najszybszego remontu kładki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.