Facebook Google+ Twitter

Eksperci: Stan białoruskiej gospodarki jest bardzo zły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 21:01

Według niezależnych ekspertów, stan białoruskiej gospodarki jest bardzo zły. Ich zdaniem, Białoruś żyje na kredyt i wkrótce może się okazać, że nie będzie w stanie spłacać zadłużenia.

Niezależne białoruskie media cytują wypowiedź byłego prezesa białoruskiego banku centralnego Stanisław Bogdankiewicza, który twierdzi, że tak wielkiego deficytu handlowego jak obecnie na Białorusi jeszcze nie było.

Wartość towarów pochodzących z importu aż o 13 miliardów dolarów przekroczyła eksport. Najtrudniej Białorusinom pogodzić się z prawie 50-procentowym spadkiem wartości eksportu do Rosji. Według oficjalnych danych w magazynach białoruskich firm zalegają towary o łącznej wartości przekraczającej 2 miliardy dolarów. Dług zagraniczny Białorusi wynosi około 20 miliardów dolarów.

Taka sytuacja ma wpływ na rynek pracy. Przedsiębiorstwa zwieszają produkcje, tną wynagrodzenia i zwalniają pracowników. Szef białoruskiej Akademii Nauk, Michaił Miasnikow powiedział agencji Interfax, że około miliona osób w niespełna 10- milionowej Białorusi nie pracuje i się nie uczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.