Facebook Google+ Twitter

Eksperci w cieniu

Od dłuższego już czasu przewija się przez naszą scenę polityczną i media termin "grupa trzymająca władzę". Najnowsza grupa w tym guście, utworzona została przez J.K. i będzie pisać przyszłość dla Polski do szuflady.

Wypuszczono z aresztu wydobywczego Lwa Rywina, nie wydobywając z niego nic poza ciężką forsą, która mogłaby pokryć część kosztów wieloletniego śledztwa, w trakcie którego nie wykryto żadnej grupy trzymającej władzę. Albo grupy nie było (co prawdopodobne), albo Rywin (co za konsekwencja!) idzie w zaparte przewidując skutki chlapania językiem.

Tymczasem powstaje na naszych oczach całkiem inna grupa, która władzę trzymała i koniecznie do tej władzy chce wrócić, mimo odbytych naszym kosztem zajęć praktycznych, zakończonych wielkim kopem w zadek. Wódz Jarosław organizuje zespół ds. intensywnego rządzenia na własne kopyto i spełnienia marzeń typu „Polska to my dwaj”.

Ekspremier zakłada, że powróci do władzy, nie mówiąc już o tym, że zakłada też co rano świeżą koszulę, odpicowany gajer, a nawet wyczyszczone buty.

Niewielka, lecz dobrana grupa głowaczy partyjnych, ma ułożyć dla przyszłego premiera plan rządzenia krajem, przy czym - w przeciwieństwie do nieujawnionych ekspertów - są to sami dobrawolcy, wyznaczeni osobiście przez wodza.

W ramach babskiej solidarności pominę dyskretnym milczeniem udział dwóch pań, które mimo posiadania głów nie od parady, popełniły życiowy błąd zaPiSując się nie tam, gdzie powinny.
Reszta, czyli panowie, tworzą „coś w podobie” rządu, ale nie jest to gabinet cieni, jak zapewnia wódz naczelny i twórca tego nierządu.

Panowie w nierządzie zadania mają podzielone zgodnie z osobistymi zamiłowaniami, że wspomnę słuszny wybór pana Ziobro do spraw wewnętrznych. To jest to, co tygrysek lubi najbardziej.
Mam jednak niejakie zastrzeżenie do roli pana Gosiewskiego, bo ostatecznie powinien, na podstawie wielkich osiągnięć w zakresie ekonomii komunikacji kolejowej, zostać przede wszystkim nieministrem od pociągów i peronów. Tymczasem ma się zajmować po trochu wszystkim, jak za przeproszeniem jakaś medchen fir alles.

Prócz tego, co widać i słychać na powierzchni, ma jeszcze wódz partii PiSzącej natchniony scenariusz, tajną broń w zanadrzu. Samobieżnych ekspertów mianowicie. Ci, jako opłacani od tabeli, wykresu i prognozy, do ujawniania oblicza skłonni nie są. Ekspert nie frajer. Jak po wyborach nierząd pod przewodem Jarosława przejdzie w niebyt, to pies z kulawą nogą eksperta na powierzchni nie zatrudni. Dlatego eksperci muszą pozostać w cieniu nierządu cieni.
Wystarczy, że oblicza eksponują powszechnie znani i ogólnie lubiani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.11.2009 13:54

Niech pozostaną w cieniu, bo nie daj Boże "powtórki z rozrywki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu - jesli 50% źle ocenia PO, to znaczy, że drugie 50% ocenia do brze.
Zawsze pozostaje dylemat szklanki do połowy pustej, lub w połowie wypełnionej.
Nie mam nic przeciwko gabinetowi cieni, bo to normlna praktyka polityczna. Ale - czemóż padaja więc zapewnienia ze strony Jarosława, że to NIE jest gabinet cieni?
Oddali władzę dobrowolnie? - Nie , nie oddali, przeliczyli sie paskudnie sądząc, że naród wybierze ponownie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadziu! Ja pokonałem TRZYNASTKĘ, bezboleśnie. Ta TRZYNASTKA! Co z tego wyniknie? Żeby mnie ktoś nogi nie podstawił, jak będę wracał do domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z góry obwieszczę wszem i wobec o najwyższym zapunktowaniu. Chcę aby wszyscy dowiedzieli się oficjalnie, że nie zostaję w tyle w wychwalaniu powyższego tekstu, jak i jego Autorki. Robię to używając nieco innego kryterium. Stawiam pięć gwiazdek za poruszenie aktualnego tematu politycznego i oczywiście za poziom ciętości językowej.
Pani Jadzia zagalopowała się w swojej nagonce na PiS. Przygotowanie i przedstawienie Zespołu Pracy Państwowej do publicznej wiadomości, powinno być przyjęte, jako przejaw poprawności politycznej. "Gabinet Cieni", kiedyś zaprezentowała, właśnie Platforma a nie PiS. Przypuszczam, że takie procedury, czy praktyki polityczne wejdą, na stałe do krajobrazu politycznego Polski. Byłby to dobry zwyczaj. A że niektórzy działania PiS-u nazywają działaniami "pod publiczkę", to mnie wcale nie dziwi. Zapytam się przekornie: niby pod "co" mieliby robić? Publika to odbiorcy. Odbiorcami byli Telewidzowie. A Telewidzowie to Polacy. Zrobili to pod Polaków. Wywód - zdaję się oczywisty. I za to ich karcić, potępiać, krytykować?
Jeśli miałbym wybierać, to z bólem, ale wybrał bym PiS. Dlaczego z bólem? Dlatego, że Kaczyńscy mając władzę w rękach - dobrowolnie ją wypuścili. Doświadczony polityk takiego kardynalnego błędu nie powinien popełniać. Czy błąd jest do naprawienia? W polityce, jak w życiu - wszystko jest możliwe. Kilkadziesiąt lat temu nikt nie wierzył, aby było możliwe - bezkrwawo - obalić "Komunę". A jednak stało się to faktem.
Dzisiaj ponad 50% Polaków źle ocenia Rządy Platformy. Jak tak dalej pójdzie - ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Przemysławie - nie piszę dla gwiazdek; w komentarzach politycznych zjadliwa jestem od zawsze. :) A że zjadliwośc moja dotyczy panów braci - nie mam na to wpływu. Tak ich odbieram "trzecim okiem".
Jesli chodzi o wybór miedzy dzumą a cholerą - wybieram tyfus, jesli tak wybierze NARÓD pod warunkiem, że NARÓD zacznie wreszcie świadomie, masowo i odpowiedzialnie uczestniczyc w wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już pisałem to w innym komentarzu że GABINET CIENI to standard w demokratycznym systemie i powienien być znany przed każdymi wyborami właśnie po to by wyborca wiedział ze jak zagłosuje na daną opcję to ta opcja obsadzi takim a nie innymi ludzmi stołki ministerialne dla przejrzystości wyborcy i wówczas możemy mówić o przejrzystej polityce , a u nas najpierw się zdobywa władzę a potem tworzy W POSPIECHU gabinet z osób o kórych dowiadujemy się miesiąc po wyborach i są dla nas Z REGÓŁY kandydatami z "kosmosu".
Chwalebnym jest powołanie przez PiS takiego gabinetu - ale jest to nie tarfiony pomysł gdyż "oni już byli przy władzy" i nic takiego nie zrobili o czym dziś mówią - to chyba nie jest do końca dobrze przemyślana strategia.
Ja myślę że to kolejna "na szybkiego" szyta pod publiczkę przez PiS "wizja" z tym pierwszym galaktycznym lotniskiem w swojej wizji. Nie wiem czy oni nas wszystkich mają za durni do kwadratu ?
Lotniska w Warszawie nie można było oddać do użytku a będą budować "galakatyczne"?????

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2009 14:49

Do autorki o policyjnym państwie PIS, kolejna porażka Pitery
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2009 12:55

Masz rację Marto:) ,,styropianowych,, kombatantów nawet namnożyło się ostatnio we wszystkich opcjach. Natomiast tych prawdziwych działaczy ,,S,, oddanych walce o demokrację i uwolnienie spod jarzma komuny ze względu na ich ideowe oddanie i nie popieranie prywaty, wykańczano za pomocą IPN. Stworzono nową historię, częstokroć mijająca się z prawdą. Nadchodzi nowa era nie czas brylować na tym co kiedyś było, lecz młodym nie skażonym żadnym z tych symptomów ludziom trzeba oddać ster :) Stawiam na młodzież :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS nie wypełnił założeń programu TKM i marzy o ponownym przejęciu władzy.
Marzyć każdemu wolno :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2009 12:40

Panie Pawle przytaczanie argumentów działa także w drugą stronę i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Natomiast jedną z zasad demokracji jest to, że możemy o tym głośno mówić. Nazywanie określonej grupy ludzi ciemnotą cyt. ,, Bajeczki dla ciemnoty ogłupionej przez media uległe premierowi,, czyżby miało to świadczyć o tym, że PIS to ,,idealna,, opcja....:) Tylko dlaczego jakimś dziwnym trafem poparcie dla niej poleciało na dól. Ludzie maja to do siebie, że myślą samodzielnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.