Facebook Google+ Twitter

Eksperci: Zamachy w Rosji można łączyć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 10:16

Specjalistka do spraw wschodnich Maria Przełomiec uważa, że zamach w na rosyjskim Kaukazie Północnym można łączyć z poniedziałkowymi atakami w Moskwie. W Dagestanie w dwóch jednoczesnych eksplozjach zginęło rano co najmniej jedenaście osób, kilka zostało rannych.

Maria Przełomiec zauważa, że w Dagestanie niemal codziennie dochodzi do zamachów i strzelanin. Rosyjskie władze zauważają to jednak dopiero wtedy, gdy do tragedii dochodzi w Moskwie.

Dziennikarka TVP uważa, że Rosja ewidentnie nie radzi sobie z opanowaniem sytuacji na Kaukazie. Publicystka przypomina, że w ostatnim czasie rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew usiłował nieco zmienić swoją politykę wobec Kaukazu, między innymi mianując nowego generał-gubernatora i budując nowy okręg federalny. Zamiast rozwiązań czysto siłowych, próbował zmienić sytuacje ekonomiczną regionu - wyjaśnia Przełomiec. "Wydaje się, że to najlepsza droga" - dodaje dziennikarka. Zaznacza przy tym, że nie wie, czy Moskie uda się opanować sytuację na Kaukazie.

Zamach w Dagestanie miał miejsce w centrum miasta Kizliar. Według Ria Novosti, ładunki wybuchowe znajdowały się w zaparkowanych samochodach, milicja nie wyklucza, że mogli je odpalić zamachowcy-samobójcy. Do ataków doszło w dwa dni po dwóch zamachach w moskiewskim metrze. Miały one miejsce na stacjach Łubianka i Park Kultury. Zginęło 39 osób, a ponad 70 zostało rannych. Dwie osoby spośród rannych są w stanie krytycznym, a 17 - w ciężkim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.