Facebook Google+ Twitter

Eksperci zbadają stan kładki w Oleśnicy

PKP S.A. podpisało umowę na wykonanie ekspertyzy dotyczącej szczegółowego stanu technicznego kładki dla pieszych znajdującej się przy dworcu kolejowym w Oleśnicy.

 / Fot. TomaszWizja lokalna rozpoczęła się już dziś, jednak pełny raport dotyczący koniecznych prac remontowych poznamy za trzy tygodnie.

- To bardzo ważne, żebyśmy dokładnie wiedzieli, jaki jest konieczny zakres prac, by przywrócić kładkę w Oleśnicy do stanu używalności - mówił poseł Michał Jaros, który zabiegał o wykonanie szczegółowej ekspertyzy w PKP S.A. - Wstępna ocena jej stanu określiła, że nie nadaje się do bieżącego użytkowania i w zarysie określiła koszty prac remontowych. Chcę, byśmy wiedzieli dokładnie, co trzeba zrobić i ile będzie to kosztowało.

Póki co ciężko przedstawić konkretne dane. Na pewno możemy powiedzieć, że jest kilka miejsc niebezpiecznych dla ludzi, na dodatek od strony ulicy Moniuszki podpora na schody jest w złym stanie. Nieco lepiej wygląda ona od strony dworca - powiedzieli eksperci zapytani o szczegóły w trakcie prac przez portal mojaolesnica.pl.

Umowa z wykonawcą została podpisana wczoraj, dzisiaj eksperci przeprowadzili pierwszą wizję lokalną. Całkowity raport ma zostać przedstawiony w pierwszym tygodniu grudnia.

źródła:
olesnica.naszemiasto.pl
mojaolesnica.pl
foto:tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.