Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12657 miejsce

"Eksperymenty. Księga młodych odkrywców" - recenzja

Szare, nudne podręczniki z drugiej ręki, papierowe, obdarte okładki, tak kiedyś wyglądała nauka fizyki, chemii czy innych przedmiotów. Czasem dana klasa miała szczęście i trafiła na nauczyciela, który teorię łączył z zadaniami praktycznymi.

 / Fot. DEBITMaluchy w każdym wieku chcą poznawać otaczający świat, trzeba tylko im podać wiedzę w interesującej oprawie. Ich częste pytania najdobitniej o tym świadczą i nawet zdarza się, że rodzic nie zna na nie odpowiedzi. Dobrym sposobem na naukę jest to co kocha każde dziecko - eksperymenty! W taki sposób mogą zrozumieć wiele mechanizmów, które "działają" i wpływają na funkcjonowanie świata. Teraz - z pomocą rodziców - lub same - mogą poznawać tajemnice nauki w bardziej interesującej formie. Zestaw "zadań" młodego naukowca można znaleźć w "Eksperymenty. Księga młodych odkrywców" Rainera Kothe.

W "Eksperymenty. Księga młodych odkrywców" Rainera Kothe można znaleźć wytyczne dotyczące 155 eksperymentów o różnych stopniach trudności. Często są to proste rzeczy (dla nas), które dla dziecka mogą okazać się odkrywcze i interesujące. Pozycja zawiera zadania związane m.in. z prawami fizyki, chemii. Dzięki niej można dowiedzieć się dlaczego niebo jest niebieskie, czym jest energia odnawialna i jak powstaje zaćmienie księżyca. Dzieci korzystając z instrukcji będą mogły dodatkowo zbudować elektromagnes, utrzymać wodę papierem i uzyskiwać wodę z powietrza. To tylko niektóre z przykładów. Oczywiście część z doświadczeń z uwagi na trudność - powinna być przeprowadzana pod nadzorem starszej osoby. Te bardziej zaawansowane zadania są wyraźnie oznaczone. Zwykle do wykonania eksperymentów wystarczą proste domowe "zasoby" (misa, magnes, butelki, styropian, mydło, spinacze biurowe).

Książka jest bogato oprawiona graficznie: posiada dużo zdjęć i rysunków opisujących doświadczenia. Podzielono ją również tematycznie – dzięki czemu łatwiej odnaleźć te bardziej interesujące dziecko eksperymenty. Pozycja zawiera 128 stron, jest wydrukowana w formacie 205 x 275 mm i posiada miękką, kolorową oprawę.

Wydaje się, że sposób nauki ukazany "Eksperymenty. Księga młodych odkrywców" może być strzałem w dziesiątkę. Książka spełnia kilka najważniejszych wymogów - daje możliwość nieszablonowej nauki, pozwala produktywnie spędzić czas z dzieckiem i zapewni mu wiele radości. Pewne jest, że dziecko odnajdzie dzięki temu odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań.

Wydawnictwo Debit 2013


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.