Facebook Google+ Twitter

Eksperymenty w Experymencie, czyli nauka na wesoło

Na mapie gdyńskich atrakcji (takich jak Oceanarium, ORP Błyskawica czy port jachtowy) pojawiła się kolejna pozycja, o której może jeszcze nie wszyscy słyszeli.

Przeciętna polska rodzina zużywa dziennie 400 litrów wody (na samo spłukiwanie ubikacji przeznaczamy każdej doby 32 litry wody!), a przy produkcji 1 samochodu zużywa się jej do 500 litrów! Wyczerpują się światowe zasoby.

Dział poświęcony ekologii / Fot. Ewa CzopekTej i innych alarmujących rzeczy o stanie naszej planety dowiedziałam się w Centrum Edukacyjnym Experyment. Jest on najciekawszą moim zdaniem częścią Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego utworzonego w latach 2004-2006 na miejscu dawnej zajezdni autobusowej w Gdyni Redłowie.

Bawiąc uczyć


Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniej uczymy się poprzez zabawę. Ta właśnie idea przyświecała pomysłodawcom i twórcom obiektu. Przechodząc z działu do działu i przeprowadzając ciekawe doświadczenia duzi i mali, dzieci i dorośli mogą poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny fizyki, optyki czy środowiska, a jednocześnie nieźle się przy tym zabawić. Odniosłam wrażenie, że dorośli bawią się tam nawet lepiej niż dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W muzeum techniki w Wiedniu, w Londynie i innych miastach są takie eksperymenty na miejscu do zrobienia. świetnie że i w Polsce już są takie miejsca. Ostatnio kupiłam zabawkę dla 8 latka. " ekperymenty"... są takie zestawy odpowiednie do wieku dla dzieci i młodzieży.
Moja córka dostała pierwszy mikroskop zabawkę gdy miała 8 lat. hmm. zmieniła go na elektronowy jakieś 10 lat później.;)), no mniej więcej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaciekawiło mnie.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.