Facebook Google+ Twitter

Eksplozja bomby przed kościołem w Nigerii. Zginęło co najmniej 20 osób

Kolejna masakra chrześcijan w Nigerii. Co najmniej 20 osób zginęło w wybuchu bomby w pobliżu kościoła w Kaduna, a kilkadziesiąt jest rannych. Bomby prawdopodobnie były ukryte w dwóch samochodach.

W kolejnym zamachu na chrześcijan w Nigerii zginęło co najmniej 20 osób. Wśród ofiar byli motocykliści i kierowcy, czekający na zakończenie wielkanocnej mszy w kościele, by rozwieźć bliskich do domów.

Według ratowników, bomby były ukryte w dwóch pojazdach w pobliżu kościoła w Kaduna.

Policja twierdzi, że zamachowiec-samobójca został zablokowany przed kościołem w samochodzie wypełnionym środkami wybuchowymi, by nie mógł dalej jechać. Jednak był sprytniejszy od policjantów, zawrócił, by odwrócić uwagę policji i w efekcie wysadził się w powietrze przed hotelem w pobliżu innego budynku religijnego. Wiele pojazdów zostało uszkodzonych.

Mimo że w okresie Wielkanocy wzmożono środki bezpieczeństwa w Nigerii, policji nie udało się przeszkodzić zamachowcom. Podobna eksplozja miała miejsce wczoraj wieczorem w mieście Jos, raniąc wiele osób. Rzecznik Narodowy do Spraw Kryzysowych Nigerii Yushau Shuaib poinformował, że ratownicy nie wskazali dokładnej liczby rannych.

Do zdarzenia doszło właśnie teraz, kiedy papież Benedykt XVI potępił krwawe zamachy terrorystyczne wobec chrześcijan w wielu krajach m.in. w Nigerii. Nigerię zamieszkuje 160 milionów mieszkańców, połowę z nich stanowią chrześcijanie, połowę muzułmani.

Jak podaje ansa.it, podejrzewa się, że za atakiem stoją radykalni islamiści z grupy Boko Haram, która prawdopodobnie dopuściła się już ataku w ubiegłe Boże Narodzenie. W tamtym zamachu zginęły 44 osoby w kościele w federalnej stolicy Abudży. Organizacja Boko Haram ma na swoim koncie wiele zamachów na kościoły i obiekty chrześcijańskie, w których zgineło około 380 osób.

Islamiści nasilają ataki na kościół katolicki w okresie najważniejszych świąt chrześcijańskich.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.