Facebook Google+ Twitter

Eksplozja muzycznych prowokacji. Tauron Nowa Muzyka 2011

Już po raz szósty w Katowicach odbywa się jeden z najlepszych w Europie małych festiwali - Tauron Nowa Muzyka. Należy oczekiwać przełamywania muzycznych barier oraz szukania nowych brzmień.

Oficjalne logo festiwalu / Fot. Materiały prasoweMuzyka każdego dnia zmienia się na naszych oczach. Warto obyśmy nie przegapili tych małych rewolucji i wielkich buntów we współczesnych brzmieniach. Taka właśnie jest idea organizowanego od 2006 roku katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka - pokazać polskiej publiczności, to co najważniejsze i najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. Tegoroczna, już szósta edycja na pewno będzie sporą ucztą dla każdego, kto jest głodny nowych brzmień.

W stolicy Górnego Śląska, wystąpi blisko 40 artystów ze wszystkich stron świata. Jedną z największych gwiazd festiwal, będzie wizjoner muzyczny, który tworzy we własnym, niepowtarzalnym gatunku muzycznym - Amon Tobin. Swoimi kompozycjami stara się łamać wszelkie, stawiane mu przez życie schematy. Brazylijski artysta będzie promował nad Wisłą swój siódmy album pod tytułem "ISAM". Tobin łączy m.in. hiphopowe brzmienia z jazzem, co świadczy o jego ciągłym poszukiwaniu nowych doznań muzycznych. Artysta na pewno porwie katowicką publikę również, niespotykanymi efektami wizualnymi, będącymi integralną częścią "tworzywa" Tobina.

Kolejną gwiazdą festiwalu, która zasługuje na specjalną uwagę jest Daisuke Tanabe. Japoński artysta w swojej twórczości skłania się ku klubowym brzmieniom, łączonym z hip-hopem oraz mocnym uderzeniem basu. Poza tym w jego utworach bez problemu można odnaleźć inspiracje reggae, folkiem czy klasyką techno. Dla Tanabe najważniejsza jest muzyka (zresztą jak dla każdego festiwalowego artysty), która może mieć naprawdę wiele twarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.