Facebook Google+ Twitter

Eksplozja w centrum Paryża, jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w budynku w centrum Paryża. W miejscu tym mieści się siedziba dawnej firmy prawniczej prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego - poinformował Reuters.

Francuscy żandarmi patrolują miejsce zdarzenia. / Fot. screen/http://www.reuters.com/Paczka zaadresowana była do pracownika kancelarii prawnej Gouet-Jenselme, znajdującej się na czwartym piętrze budynku. Mieści się tam także kancelaria, której wspólnikiem był Nicolas Sarkozy, podaje Reuters.

- Ktoś przyszedł do biura i zostawił paczkę. Sekretarka otworzyła ją i wtedy ładunek wybuchł. Bomba zabiła ją na miejscu. - powiedział w rozmowie z Associated Press prawnik Christian Charriere-Bournazel.

W wybuchu rannych zostało jeszcze pięć innych osób. Jedna z nich jest w ciężkim stanie. To prawnik Oliver Brane, osoba do której zaadresowana była paczka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Bomba wybuchła na czwartym piętrze.

Druga podejrzana paczka została znaleziona w tym samym budynku i rozbrojona - poinformowało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wybuch miał miejsce w budynku na Boulevard des Malesherbes, we wschodniej części Paryża. Na tej samej ulicy znajduje się Fundacja Pamięci Shoah.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.