Facebook Google+ Twitter

Eksplozja w mińskim metrze. Co najmniej 11 osób nie żyje. Film

Do wybuchu doszło o godz. 18 czasu lokalnego. Według białoruskiej agencji prasowej Belta, nie żyje 11 osób, a 35 jest rannych. Stacja metra położona jest w pobliżu siedziby Alekandra Łukaszenki. Do tej pory nie ustalono przyczyny eksplozji.

Rosyjska agencja Interfax powołuje się na siły bezpieczeństwa, według których najprawdopodobniej doszło do zamachu terrorystycznego.

Świadkowie wydarzeń twierdzą, że do wybuchu ładunku doszło w momencie wysiadania pasażerów na stacji, na której krzyżują się dwie linie metra. Chwilę potem zaczął się unosić dym, a dziesiątki rannych ewakuowano na noszach do ambulansów.

''Tam było wiele specjalnych oddziałów wojska, ambulansów i strażaków'' - powiedział
''Echu Moskwy'' jeden z naocznych świadków. - ''Niektórym pomagano na miejscu, innych
zabierano od razu. Całe metro zostało odgrodzone'' - dodał.Stacja metra Oktyabrskaya jest położona bardzo blisko siedziby prezydenta Białorusi, Alekandra Łukaszenki oraz Rady Bezpieczeństwa kraju. Obserwatorzy sceny politycznej Białorusi twierdzą, że eksplozja mogła być zamachem spowodowanym niezadowoleniem z reżimu Łukaszenki. Białoruś znajduje się w wielkim kryzysie ekonomicznym i napięciu politycznym. Po wygranych przez Łukaszenkę wyborach, które Zachód uznał za niedemokratyczne, wielu opozycjonistów trafiło do więzienia.

źródło: http://www.bbc.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To straszne, tylu ludzi ucierpiało lub starciło zycie. Łączę się w bólu z Białorusinami, szczególnie z mieszkańcami Mińska. Wszyscy jesteśmy w szoku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

>Obserwatorzy sceny politycznej Białorusi twierdzą, że eksplozja mogła być zamachem spowodowanym niezadowoleniem z reżimu Łukaszenki.<
Obserwatorzy są głupi albo >palą głupa<.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragiczna sytuacja! współczuję poszkodowanym & niezawinionym! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.