Facebook Google+ Twitter

Eksplozje w Japonii. Na terenie fabryki znajdują się odpady radioaktywne

Jak informuje portal www.europejczycy.net, w niedzielę, 22 kwietnia w japońskiej fabryce, należącej do koncernu Mistsui Chemicals, doszło do dwóch poważnych eksplozji.

Mitsui Chemicals / Fot. Lombroso,http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsui_ChemicalsWedług innych źródeł (portal enenewsdo), już w piątek miała tam miejsce pojedyncza eksplozja, niegroźna w skutkach. Tym razem ranne zostały 22 osoby, a co najmniej jedna poniosła śmierć. Zniszczeniu uległy szyby w niemal 500 domach, położonych w pobliżu fabryki - donosi serwis europejczycy.net Zakłady mieszczą się w mieście Mitsu, w południowo-zachodniej części Wysp Japońskich.

Zdjęcia i filmy wideo wskazują na spore skażenie chemiczne okolic.Niebezpieczniejsze od chemikaliów jest jednak położone na terenie fabryki składowisko... zużytego uranu z lat 60. i 70. XX w. Dopiero teraz mieszkańcy miasta dowiedzieli się, iż przechowywany on jest (w liczbie ok. 3400 pojemników) tak blisko osiedli mieszkalnych.

Chociaż Mitsui Chemicals zaprzecza, by składowisko uranu ucierpiało na skutek wybuchów, społeczność Mitsui nie wierzy dyrekcji zakładu, skoro mieszkańcy okolic Fukushimy byli początkowo w kwestii skażenia okłamywani.

Katastrofa w Mitsui to dowód, iż groźbę stanowią nie tylko same elektrownie atomowe, ale też prowizoryczne składowiska odpadów radioaktywnych, tworzone tam, gdzie nigdy nie powinny mieć miejsca.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A zdawało by się, że w takim uporządkowanym kraju jak Japonia obywatele nie mają do czynienia z tak nieodpowiedzialnym postępowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.