Facebook Google+ Twitter

Ekspres Miłosierdzia nie zawiezie pielgrzymów na kanonizację

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-04-25 08:28

Na pielgrzymkę do Rzymu zgłosiło się 600 osób, z czego 500 to rodacy ze Wschodu. Wiadomo już, że nie pojadą do Rzymu PKP InterCity, bo organizator nie zapłacił ponad 400 tys. zł za uruchomienie pociągu.

 / Fot. By user:Flicka (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-Pociąg do Rzymu miał wyjechać z Warszawy Wschodniej dzisiaj o godzinie 9.14. Po drodze miał również zabrać pielgrzymów z Częstochowy i Katowic.

Polskie Radio podaje, że wg. PKP Intercity za przejazd pociągu miało zapłacić biuro podróży Holiday Travel z Warszawy. Jednak prezes Ryszard Cetnarski poinformował, że jego firma nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, bowiem oni nie sprzedawali biletów na odwołany pociąg.

Organizator wyjazdu Marek M. szuka przewoźników i autobusów, które miałyby zawieść chętnych na uroczystości kanonizacyjne.

Ekspresem Miłosierdzia podróżować mieli głównie harcerze i uczniowie z Rosji, Ukrainy i Litwy. W sumie 600 osób.

Pięć innych pociągów uruchamianych przez PKP Intercity na zamówienie pozostałych organizatorów wyruszy do Rzymu zgodnie z planem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"Marek M. ma zarzut oszustwa i jest pod dozorem policji."

Słyszałam, że byli i inni oszukani przez nieistniejące firmy organizujące wyjazdy do Rzymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najnowsza wiadomość:
http://www.polskieradio.pl/78/1227/Artykul/1111580,Ekspres-milosierdzia-organizator-zatrzymany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można odnieść wrażenie, że ktoś chciał zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal rodaków ze Wschodu...
Znalazłam coś takiego:
"Rzeczniczka PKP Intercity tłumaczyła, że pociąg był przygotowywany przez PKP na zasadzie czarteru, co oznacza, że spółka miała podstawić pociąg z określoną liczbą miejsc, zapewnić jego obsługę oraz wytyczyć bezpieczną trasę przejazdu. Biuro podróży zobowiązało się do uregulowania należności za pociąg, która wyniosła 407 tys. złotych. Zamawiający wziął też na siebie dystrybucję biletów."
"Pociąg miał wyjechać z Warszawy dziś rano i zabrać 600-700 pielgrzymów. Bilet na miejsce siedzące w pociągu kosztował 1100 zł, leżące było dwukrotnie droższe."
407 tys. podzielone przez liczbę pielgrzymów daje 678 zł z groszami. Skąd wobec tego taki koszt biletu? 1100 zł za miejsce siedzące, podczas gdy w pozostałych pociągach kuszetka kosztowała 800 zł:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pociagiem-na-kanonizacje-bl-Jana-Pawla-II-do-Rzymu,wid,16251700,wiadomosc.html?ticaid=1129fe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Organizator wyjazdu wczoraj był nie uchwytny dla mediów, ale na stronie RadiaMaryja pojawiła się informacja, że "z z około 600 pielgrzymów, najprawdopodobniej ponad 400 z nich jest już w drodze na niedzielne uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II i Jana XXIII. Część młodzieży po kłopotach zrezygnowała z pielgrzymki.

- Wspólnota „Ekspresu Miłosierdzia”, czyli ci którzy wspólnie zorganizowali wyjazd i chcieli pojechać - już pielgrzymuje. Różnymi autokarami z różnych miejsc polski, ale głównie z Warszawy wyruszają młodzi pielgrzymi z Europy Wschodniej. Wyruszają także młodzi pielgrzymi z gimnazjum z Ostrołęki wraz, z przyjaciółmi (...) – powiedział Marek Malisiewicz, organizator wyjazdu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nazwa "Miłosierdzie" miała zobligować kolej do jazdy za frico?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.