Facebook Google+ Twitter

"Ekspres Solidarności" rozpoczął swoją podróż

Ponad 200 młodych ludzi z niemal 50 państw świata przyjechało do Polski, by podróżować "Ekspresem Solidarności". Przez 7 dni pociąg pokona trasę z Krakowa przez Warszawę do Gdańska - kolebki "Solidarności". Impreza organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności rozpoczęłą się wczoraj i potrwa aż do 7 grudnia.

Ekspres Solidarności zjednoczy młodych ludzi z niemal 1/3 państw świata / Fot. Wojtek Puchacz- Nie znając historii jesteśmy zdeterminowani, by ją powtarzać - tak swój wykład inauguracyjny rozpoczął George Weigel, "konduktor" pociągu. Młodzi naukowcy z całego świata (m.in. z Gwatemali, Azerbejdżanu, Meksyku, Hiszpanii) rozpoczęli podróż przez Polskę od Krakowa. Dziś zwiedzą Auschwitz-Birkenau. W kolejnych dniach spotkają się z prof. Bartoszewskim, odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Westreplatte. Europejskie Centrum Solidarności, organizator podróży "Ekspresem Solidarności", przygotowało szereg konferencji, spotkań i paneli dyskusyjnych. Dzięki nim uczestnicy imprezy nie tylko będą mogli poznać historię "Solidarności", ale także nawiązać wspólne relacje, które będą procentować w przyszłości.

Konduktor Solidarności otworzył imprezę wykładem / Fot. Wojtek PuchaczEkspres zakończy bieg na stacji w Gdańsku w niedzielę, ale jeszcze 5 grudnia rozpocznie się Europejskie Forum Młodych. Uczestników czeka spotkanie z Lechem Wałęsą oraz zaproszonymi gośćmi. Wśród nich mają pojawić się Dalajlama, Adolfo Perez Esquivel, Frederik Willem de Klerk, Szirin Ebadi oraz przedstawiciele rządów i głów państw z całego świata. Podróż "Ekspresem Solidarności" została przygotowana, by uświetnić obchody 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus (na wyrost) za podjęcie ważnego tematu. Chociaż taka impreza godna jest szerszego opisania.
Czekam na dalsze informacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.