Facebook Google+ Twitter

"Ekspres Solidarności" rozpoczął swoją podróż

Ponad 200 młodych ludzi z niemal 50 państw świata przyjechało do Polski, by podróżować "Ekspresem Solidarności". Przez 7 dni pociąg pokona trasę z Krakowa przez Warszawę do Gdańska - kolebki "Solidarności". Impreza organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności rozpoczęłą się wczoraj i potrwa aż do 7 grudnia.

Ekspres Solidarności zjednoczy młodych ludzi z niemal 1/3 państw świata / Fot. Wojtek Puchacz- Nie znając historii jesteśmy zdeterminowani, by ją powtarzać - tak swój wykład inauguracyjny rozpoczął George Weigel, "konduktor" pociągu. Młodzi naukowcy z całego świata (m.in. z Gwatemali, Azerbejdżanu, Meksyku, Hiszpanii) rozpoczęli podróż przez Polskę od Krakowa. Dziś zwiedzą Auschwitz-Birkenau. W kolejnych dniach spotkają się z prof. Bartoszewskim, odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Westreplatte. Europejskie Centrum Solidarności, organizator podróży "Ekspresem Solidarności", przygotowało szereg konferencji, spotkań i paneli dyskusyjnych. Dzięki nim uczestnicy imprezy nie tylko będą mogli poznać historię "Solidarności", ale także nawiązać wspólne relacje, które będą procentować w przyszłości.

Konduktor Solidarności otworzył imprezę wykładem / Fot. Wojtek PuchaczEkspres zakończy bieg na stacji w Gdańsku w niedzielę, ale jeszcze 5 grudnia rozpocznie się Europejskie Forum Młodych. Uczestników czeka spotkanie z Lechem Wałęsą oraz zaproszonymi gośćmi. Wśród nich mają pojawić się Dalajlama, Adolfo Perez Esquivel, Frederik Willem de Klerk, Szirin Ebadi oraz przedstawiciele rządów i głów państw z całego świata. Podróż "Ekspresem Solidarności" została przygotowana, by uświetnić obchody 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus (na wyrost) za podjęcie ważnego tematu. Chociaż taka impreza godna jest szerszego opisania.
Czekam na dalsze informacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.