Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10136 miejsce

Ekspresja kobiecego ciała w kalendarzu Veroniq Zafon

W piątek 4 lutego w Galerii "Rotunda" Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż fotografii Veroniq Zafon, pod inspirującym tytułem "Materia nieZŁOMnie piękna". Zdjęcia posłużyły do wydania kalendarza na 2011 rok.

Jeden z najstarszych rekwizytów wśród prac Veroniq Zafon, magiel. / Fot. Piotr A.JeleńTrzynaście zaprezentowanych na wystawie zdjęć posłużyło do wydania w limitowanej wersji, firmowego kalendarza "Olmetu", jednego z największych złomowisk na Śląsku. Dodatkowo autorka zdjęć Veroniq Zafon zaprezentowała siedem ujęć z sesji zdjęciowej.

Jako, iż firma wydająca kalendarz zajmuje się skupem, sprzedażą złomu, recyklingiem pojazdów, stąd nie dziwi nikogo, że artystka swe modelki zaprezentowała wespół ze starym, zabytkowym maglem, w pozie na starej pralce "Frani", spętane łańcuchami czy też pozujące na buforze wagonu.

Kalendarz wzbudził ogromne zainteresowanie, o czym świadczy fakt, że wziął udział w międzynarodowym konkursie kalendarzy. Przedstawione w nim modelki, gimnastyczki pragną jednak zachować anonimowość. Jak same podkreślają, sesja zdjęciowa była dla nich zupełnie czymś nowym, gdyż do tej pory nigdy nie występowały w takim atelier. / Fot. Piotr A.Jeleń

"Połączenie starych stalowych przedmiotów z urodą pięknych kobiet jest zachwycające", przekonajmy się sami i odwiedźmy wystawę / Fot. Piotr A.JeleńZapytany przez dziennikarkę TVS jeden z uczestników wystawy, tak skomentował prace Veroniq Zafone: Połączenie starych stalowych przedmiotów z urodą pięknych kobiet jest zachwycające.

A czym się sugerował wydawca zapraszają artystkę do współpracy?

- Firma zaprosiła do współpracy Veroniq Zafon, ze względu na jej wyjątkowe podejście do aktu kobiecego - komentuje przedstawicielka wydawcy. Nikomu nie zależało na komercyjnej erotyce, która zwykle występuje na firmowych kalendarzach, przedstawiających akt. Veroniq Zafon stworzyła prace, prowokujące, pobudzające zmysły, ale także ukazujące w niezwykle subtelny sposób piękno kobiety. Ciała modelek, wkomponowane w chłodną stal, powodują, że nawet stara wanna wydaje się piękna. Nakład kalendarza wynosi zaledwie 100 sztuk.

Veroniq Zafon, właściwie Weronika Drozd, jest bytomianką, przedstawiającą w swych fotografiach kobiecy akt, taniec i portret. Swoje prace prezentowała na wielu prestiżowych wystawach, jak również była ich organizatorką. Jest autorką scenariusza i spektaklu Olena i czarny kot.

Na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym L' Esprit Photo 2009, organizowanym przez Wojciecha Fibaka, zdjęcie Veroniq Zafon Portret i akt kobiecy zostało wyróżnioneGości powitała przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej, Karola Dembecka, druga z lewej autorka wystawy Veroniq Zafon. / Fot. Piotr A.Jeleń.

Piątkowy wernisaż w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu jest kolejnym, na jakim zaprezentowane zostały zdjęcie Veroniq Zafon. Poprzedni miał miejsce 14 stycznia br. w pałacowych murach w Rybnej.

Wystawę można oglądać do 4 marca w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego 3.
Pytań do artystki nie brakowało, zwłaszcza ze strony panów / Fot. Piotr A.Jeleń / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Czasem mi żal że jestem tak daleko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotosy przypominają mi plenery gimnastyki FKK w Niemczech w okresie międzywojennym, wtedy "Freie Koerper Kultur" była bardzo popularna;)) A swoją drogą dobrze, że także kobiety interesują się "pięknem ciała kobiecego" w ruchu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się te odejście od "komercyjnej erotyki". Dziękuję Piotrze za "odkrycie" dla mnie nowego nazwiska w fotografii niebanalnej. Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2011 08:29

Ciekawa i zachęcająca ta relacja, super!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jack
  • jack
  • 07.02.2011 00:24

krzycho looz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Panie Bartłomieju, to mi się podoba. Pozdrowienia dla komentujących i odwiedzających, również "czerwonołapkowiczów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze stronę Veroniq przez Pana wskazaną polecił bym zaciekłym adwersarzom
dla uspokojenia chociażby oka.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujące zdjęcia i ciekawa relacja z wystawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzycho Polska
  • Krzycho Polska
  • 06.02.2011 14:56

Gratulacje , pozdrawiamy ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, ogromnie żałuję, że nie mogę obejrzeć wystawy, moim zdaniem niezwykle ciekawej ze względu na intrygującą treść. Pozdrawiam z Frankfurtu/M.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.