Facebook Google+ Twitter

Ekspresowa legislacja?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 07:37

Władze PO zamierzają przeprowadzić w październiku 120 ustaw przez Sejm - dowiedział się "Dziennik". Według gazety, rząd chce w rocznicę powołania pochwalić się konkretnymi rozwiązaniami.

Aby przyspieszyć prace, posiedzenia Sejmu i Senatu mają się odbywać tydzień w tydzień, nawet w soboty. Wiele z ustaw procedowanych w październiku ma wejść w życie od przyszłego roku.

Według informacji "Dziennika" decyzja o przyspieszeniu zapadła w ubiegłą środę na spotkaniu w kancelarii premiera. Obok Donalda Tuska wzięli w nim udział wicepremier Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, szef gabinetu politycznego Sławomir Nowak i Janusz Palikot. 80 projektów, nad którymi będą pracować posłowie, ma pochodzić z komisji Przyjazne Państwo.

Wśród rządowych ustaw są te dotyczące służby zdrowia, nowe zasady emerytur pomostowych, reforma KRUS, kodeks wyborczy, zmiany w finansowaniu partii politycznych oraz prawdopodobnie zmiany w ustawach oświatowych, według których sześciolatki poszłyby do szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.