Ekstaklasa. Lech Poznań w pucharach! Piękne pożegnanie Rudnevsa!

W ostatnim meczu przed własną publicznością Lech Poznań pokonał po ciężkim meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech oczek i zachowania szans gry o mistrzostwo zdobył dla Kolejorza z rzutu karnego Artjoms Rudnevs, który żegna się w ten sposób ze stolicą Wielkopolski.

/ Fot. PAP/Adam CiereszkoTego, co wydawało się przed kilkoma miesiącami rzeczą niemożliwą, udało się dokonać w Poznaniu. Choć w pierwszej połowie meczu z beniaminkiem Ekstraklasy wcale się na to nie zanosiło. Gracze z Bielska-Białej plasują się w środkowej części tabeli i najważniejszy cel, jakim było utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej, udało się wcześniej zrealizować.

Kolejorz natomiast cały czas miał szansę na mistrzowski tytuł. By ją przedłużyć, musiał ostatni mecz przed własną publicznością wygrać.

W pierwszym kwadransie gry, poza licznymi faulami na boisku, nie działo się nic ciekawego. Obie drużyny walczyły w środku boiska, popełniając przy tym liczne błędy. Jedyną z nielicznych składnych akcji w tej części przeprowadzili goście w 10. minucie. Jednak po próbie strzału Mariusz Sacha z Podbeskidzia faulował Rafała Murawskiego. Lech odpowiedział w chwilę potem uderzeniem z szesnastego metra Vojo Ubiparipa.

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedBramkarz gości, Mateusz Bąk, nie miał większy problemów z wyłapaniem tego strzału. Cztery minuty później najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie zmarnował Artjoms Rudnevs. Łotysz otrzymał świetne podanie od Ubiparipa. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości wysunął sobie jednak piłkę za daleko i skończyło się na strachu. Gospodarze do końca pierwszej odsłony próbowali zdobyć gola. Ich akcje kończyły się jednak przeważnie na dośrodkowaniach i nie oglądaliśmy bramek w pierwszych czterdziestu minutach.