Facebook Google+ Twitter

Eksterminacja głupoty stanie się koniecznością?

Stoimy przed problemem tragicznym. Zamiast iść w stronę postępu, ustawicznie cofamy się. Niedługo będziemy zmuszeni, my, ludzie świadomi nieuchronnego nieszczęścia, przejść do działań drastycznych. Eksterminacja głupoty bowiem, staje się koniecznością...

O ułomności systemu edukacji, jego regresji i posuwaniu się w stronę w stronę nieuniknionej autodestrukcji. Równość. Słowo wykrzykiwane gromko przez przedstawicieli organizacji na rzecz Praktycznie-Wszystkiego. Za walkę o nią wielu oddało życie. Przedmiot żywych dyskusji do dziś... Zdjęcie ilustracyjne, próba matura w jednym ze śląskich liceów / Fot. Agnieszka Łuczakowska/Dziennik ZachodniWszak każdy na tę równość zasługuje, każdy winien posiadać takie same prawa, być autonomiczną jednostką z przywilejami nie różniącymi się niczym od tych posiadanych przez pozostałych członków społeczeństwa. W wyniku postępu cywilizacyjnego, każdy z nas ma takie samo prawo do rozwoju swych zainteresowań, umiejętności i, co mnie dziś interesuje najbardziej, do edukacji.

Niegdyś edukacja wyglądała inaczej. Ludzie szli do technikum, nie zdawali matury, od razu po ukończeniu szkoły ruszali do pracy. W owych czasach posiadanie matury coś znaczyło, poziom zdających był naprawdę konkretny. A jak ktoś już zaczynał studia, to dopiero był gość. Ale wymagania chlebodawców wzrosły. Już nie tak łatwo znaleźć pracę po szkole średniej, obecnie niezbędna jest nie tylko matura, ale i ukończenie studiów wyższych. I cóż w związku z tym? Czy ludzie zwyczajnie usiedli do książek i stawali się coraz mądrzejsi, w szale przyswajając wiedzę im ofiarowywaną? Otóż nie. Wraz ze wzrostem oczekiwań, drastycznie zaczął spadać poziom kolejnych dyplomów.

Cóż dziś znaczy wykształcenie?


Licea ogólnokształcące dzielą się na lepsze i gorsze, aby każdy, nawet ci mniej zdolni i nieskorzy do nauki mogli mieć możliwość rzetelnego przygotowania do pretensjonalnie nazwanego egzaminu dojrzałości. Z roku na rok system edukacji stawał się coraz gorszy. Wprowadzono podział na trzy typy szkół, oddzielając podstawówkę od szkoły średniej czymś, co zwiemy gimnazjum. W rzeczywistości jest to swoiste getto, będące nie wstępem do liceum, a kontynuacją szkoły podstawowej. Jakie są tego skutki? Zbieraniny nastolatków w, obiektywnie, najtrudniejszym wieku, w którym to ociekające hormonami hordy zbuntowanych, nie znających życia, niedojrzałych dzieciaków, sieją terror i postrach. Ani im w głowie edukacja. A kiedy już z owego getta wkroczą w mury szkoły średniej, co mają przed sobą? Cztery lata programu, które muszą opanować w lata trzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chodzi o eksterminację głupoty. Środkami drastycznymi. Przez ludzi świadomych.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

koszmarny lead - o co w nim chodzi?? redakcja zaspała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.