Ekstraklasa: Akademiczki z Wrocławia pokonały KSS Kielce 32:21

Współautorzy: Jarosław Jakubczak

Piłkarki ręczne AZS AWF Wrocław pokonały na własnym parkiecie KSS Kielce 32:21. Niedzielne zwycięstwo było pierwszym pod wodzą Andrzeja Dudkowskiego.

Beata Skalska była dziś nie do zatrzymania, piłkarka AZSu w spotkaniu z KSS zdobyła 7 bramek / Fot. Jarosław JakubczakDudkowski nieco ponad tydzień temu zastąpił Marka Karpińskiego na stanowisku trenera wrocławskiej drużyny. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca, który miał miejsce tydzień temu w Gdyni zakończył się porażką akademiczek, jednak na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać.

W pierwszych minutach meczu gra układała się po myśli zawodniczek z Kielc. Wynik w pierwszej minucie otworzyła Marta Rosińska, a pięć minut później kielczanki prowadziły już 3:1. Wypracowaną przez przyjezdne przewagę szybko odrobiły Małgorzara Król i Ewa Perek. Ta druga w 11. minucie rzuciła bramkę, która pozwoliła Akademiczkom objąć pierwsze prowadzenie w meczu. Przez kolejne minuty wynik spotkania oscylował w okolicach remisu. Przy stanie 6:7 Wrocławianki postanowiły "skończyć zabawę" i w ciągu czterech minut zaliczyły pięć celnych trafień obejmując bezpieczne prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:11 dla AZS AWF.

Anna Boczkowska w 51 minucie meczu pewnie obroniła rzut karny wykonywany przez Martę Rosińską / Fot. Jarosław JakubczakBezpośrednio po zmianie stron punkty z rzutów karnych zdobywały kolejno Dagmara Szymczakowska (Wrocław) oraz Marta Rosińska (Kielce). Dzięki dobrej grze z kontry i kilku efektownym obronom obu bramkarek AZS zdołał powiększyć przewagę. Ostatnie pięć minut spotkania to festiwal strzelecki w wykonaniu Akademiczek, przyjezdne na dwie minuty przed końcem spotkania miały jeszcze szansę na zmniejszenie straty, lecz rzutu karnego nie wykorzystała Aleksandra Pokrzywka. Ostatecznie po celnym trafieniu Małgorzaty Król AZS zakończył rywalizację wynikiem 32:21.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu okazała się Beata Skalska, szczypiornistka zdobyła dla AZSu 7 bramek. W drużynie kieleckiej najlepiej punktowała Marta Rosińska, która zaliczyła 6 celnych trafień.

Po 19. kolejce Ekstraklasy szczypiornistki AZS AWF zajmują 9. lokatę (12 pkt). KSS Kielce plasuje się na 11. pozycji z dorobkiem 8 punktów. Na czele tabeli znajduje się MKS Interferie Zagłębie Lubin, szczypiornistki z Lubina mają na koncie 38 punktów i są o 4 oczka lepsze od szczypiornistek SPR Lublin.

AZS AWF Wrocław - KSS Kielce 32:21 (13:11)

AZS AWF Wrocław: Antoszewska, Boczkowska, Dęga, Kabała, Król, Perek, Pietras, Rupp, Skalska, Słota, Szymczakowska, Wojt, Wynnyk, Żakowska
KSS Kielce: Abramauskaite, Gedroit, Kawka, Kot, Lalewicz, Muchocka, Olejarczyk, Osiak, Pokrzywka, Rosińska, Słoma