Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa bez Polonii. Wraca GKS Katowice!

Los Polonii Warszawa był jedną z największych niewiadomych tegorocznego okresu przygotowawczego. Ostatecznie wiadomo, że licencja zespołu z Warszawy ma zostać wykupiona przez wiedeńską spółkę, właściciela klubu GKS Katowice.

Piłkarzy Polonii nie zobaczymy w przyszłym sezonie na boiskach Ekstraklasy. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polonia_Warszawa_vs_Zag%C5%82%C4%99bie_Lubin_08-2010_1.jpgJak podaje serwis onet.pl, do transakcji ma dojść dzisiaj o godzinie 15. Drużyna ze Śląska będzie występować w Ekstraklasie pod nazwą KP Katowice.

"Czarne koszule" straciły miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej identycznie jak uzyskały je 4 lata temu. 11 lipca 2008 roku ówczesny prezes Polonii Józef Wojciechowski wykupił za 20 mln złotych akcje klubu Groclin-Dyskobolia. Dzięki temu zespół z Konwiktorskiej awansował do Ekstraklasy, mimo że zajął 7. miejsce w II lidze. Wtedy wszyscy zawodnicy Groclinu zostali piłkarzami Polonii.

Dzisiejsza transakcja przebiegnie tak samo. Zawodnicy Polonii Warszawa, którzy są związani z klubem aktualną umową, staną się piłkarzami klubu KP Katowice. Zgrupowanie połączonych drużyn ma się zacząć już w środę.

Natomiast klub z Warszawy może grać w IV lidze, jeżeli znajdą się chętni do prowadzenia zespołu.

Zjawisko wykupienia licencji na grę w wyższej lidze nie powinno być nam obce. Takie sytuacje powinny martwić każdego miłośnika sportu, gdyż dobitnie pokazują, że w dzisiejszych czasach większą moc mają pieniądze niż sportowa rywalizacja.

Informacje są nieoficjalne, jednak wszystko wskazuje na taki obrót spraw.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.