Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa: Bezrobocie zamiast splendoru

Mieli do zrealizowania ten sam cel - zdobyć mistrzostwo Polski. Nie dane im będzie dokończyć zadania, bo już pożegnali się z robotą. Jan Urban został zwolniony z Legii, a działacze Wisły zrezygnowali z usług Macieja Skorży.

Jan Urban / Fot. Wikimedia CommonsPrzed startem rundy wiosennej, wśród ekspertów, murowanym kandydatem do zdobycia tytułu była Wisła Kraków. Za wiślakami przemawiała pozycja lidera, ustabilizowany skład i osoba… Macieja Skorży, trenera znającego smak mistrzostwa Polski.

Jednak zawodnicy „Białej Gwiazdy” wiosnę rozpoczęli fatalnie. Rozegrali trzy bezbarwne spotkania, w których zdobyli jeden punkt i nie potrafili strzelić gola. Po drużynie wokół, której kręciła się liga pozostało wspomnienie. Paweł Brożek, Marcelo czy Andraż Kirm, że tylko ich wymienię, są cieniami piłkarzy grających jesienią w barwach Wisły. Co się zatem stało?

Na to pytanie odpowiedzi próbował szukać Maciej Skorża. Może i znalazł receptę na poprawę gry i wyników Wisły, ale nie potrafił jej zrealizować w praktyce. Bogusław Cupiał nie wytrzymał i zwolnił nie rokującego trenera. Bo w Krakowie musi być mistrzostwo, tak zapewne uważa prezes, a Skorża nie mógł go zagwarantować.

Schedę po Skorży przejął Henryk Kasperczak, szkoleniowiec doświadczony i cieszący się autorytetem wśród piłkarzy. W ostatnim czasie nowy trener Wisły kojarzony jest ze spadkiem, de facto, mocnego kadrowo Górnika Zabrze do pierwszej ligi. W związku z tym Henryk Kasperczak ma coś do udowodnienia. Wprawdzie Wisłę zastał rozbitą, ale siedzącą w fotelu lidera, dlatego inny wynik niż mistrzostwo dla Kasperczaka będzie porażką.

Po zakończeniu sezonu Bogusław Cupiał dowie się czy zmiana szkoleniowca nie okazała się wpadnięciem z deszczu pod rynnę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.