Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa: Cracovia - Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Wczoraj trener Stawowy wrócił na stadion przy ul. Kałuży, jednak tym razem jako przeciwnik. Przeczytaj relację ze zmagań jego nowych i starych podopiecznych.

Wślizg obrońcy Cracovii Fot. Damian KlamkaCracovia: Olszewski, Wacek, Skrzyński, Wojciechowski, Radwański, Bojarski, Giza (76' Joao Paulo), Baran, Nowak, Szwajdych (62' Pawlusiński), Moskała.

Arka: Witkowski, Kowalski, Sobieraj, Jawny, Sokołowski, Przytuła, Ława, Moskalewicz, Nawrocik (52' Madejski), Niciński (69' Griszczenko), Wróblewski

Sędzia: Jacek Granat

1-0 - Moskała 20'
1-1 - Griszczenko 84'

W Krakowie od dawna czekano na ten mecz. Po pierwsze, ze względu na przyjaźń jaką darzą Akcja Arki Fot. Damian Klamkasię kibice obu klubów, po wtóre, ze względu na trenera gości - Wojciecha Stawowego, który w Cracovii przepracował kilka sezonów, wprowadzając drużynę z trzeciej do pierwszej ligi. Wielki sentyment jaki pozostał po "najlepszym trenerze ligowym" był w czasie spotkania często wyrażany przez okrzyki kibiców. W dowód wdzięczności i uznania trener Stawowy oraz sztab szkoleniowy, który wraz z nim przeniósł się do Gdyni, otrzymał kwiaty i pamiątkowe zdjęcia z dedykacjami.

Cracovia - Arka Fot. Damian KlamkaObie drużyny znają się dosyć dobrze - mają "wspólnego" trenera, a dodatkowo w Arce gra Przytuła, jeszcze do niedawna piłkarz Pasów. Dlatego początek meczu przypominał skradanie się przed atakiem z zaskoczenia. Szybciej zaatakowali Pasiacy i to oni objęli prowadzenie. W rolach głównych wystąpili Bojarski i Moskała. Ten pierwszy zainicjował akcję, by później dokładnie dograć do szturmującego na bramkę kolegi. Moskała nie miał już problemu z pokonaniem Witkowskiego.

Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać przedmeczowe spekulacje - Cracovia była zdecydowanie stroną przeważającą.

Zmiana stron przyniosła także zmianę w obrazie gry obu jedenastek. Przewaga podopiecznych Marcin Bojarski w ataku Fot. Damian Klamkatrenera Białasa stopniowo zaczęła spadać. Dodatkowo Cracovia nie potrafiła wykorzystać dogodnych sytuacji. Do 65 minuty mogło być już zdecydowanie więcej niż 1:0. Pasy osłabły. Liczne kontuzje i konieczne zmiany zaprocentowały, ale dla drużyny gości. Arka z całych sił chciała pokazać krakowskiej publiczności, że Wojciech Stawowy nadal potrafi bardzo dobrze przygotować zespół. Piłkarze z Trójmiasta dopięli swego w 84 minucie. Griszczenko przymierzył i pięknym strzałem pokonał Olszewskiego.

W końcowych minutach wynik nie uległ już zmianie, mimo iż obie drużyny starały się zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. W doliczonym czasie gry, ukarany czerwoną kartką, boisko opuścił Piotr Jawny (Arka).

Koszulka Arki Fot. Damian KlamkaBardzo dobrą atmosferę na stadionie stworzyli wczorajszego wieczora kibice. Wspaniały doping i liczne choreografie przygotowanie przez fanów z Gdyni i z Krakowa uatrakcyjniły te sportową imprezę.

Wojciech Stawowy Fot. Damian KlamkaPodaczas konferencji prasowej Wojciech Stawowy podziękował swoim zawodnikom za dobrą grę na trudnym krakowskim terenie. Przyznał, że Cracovia to dobry zespół i to ona miała więcej groźnych sytuacji, jednak nie potrafiła ich wykorzystać. Z uśmiechem dodał: - Cieszę się, że jestem w Krakowie, dawno tu nie byłem. Wspominał także okres spędzony na stanowisku szkoleniowca Pasów. Zapytany o spotkanie z prezesem Filipiakiem nie zdradził treści rozmowy, zaznaczył jednak: - Długo czekałem na to spotkanie. Szliśmy razem z profesorem od III ligi ręka w rękę. Później dodał: - W Gdyni mam komfort pracy, ludzie tam ufają mi. Zaczynamy już tworzyć fajny kolektyw, który będzie się rozwijał w dobrą stronę.  Stefan Białas Fot. Damian Klamka

Trener Białas zwrócił uwagę, że Cracovia zagrała lepszy mecz niż w Zabrzu. Podziękował zawodnikom i podkreślił, że zasłużyli na więcej bramek. Na pytanie: Dlaczego Cracovii wystarcza sił tylko do 65 minuty odpowiedział: - Nie brakło nam sił. Po prostu zmiennicy nie potrafili zagrać tak dobrze jak piłkarze z pierwszej jedenastki.

 Fot. Damian Klamka Fot. Damian KlamkaFot. Damian Klamka Fot. Damian Klamka Fot. Damian KlamkaKoszulka Cracovii Fot. Damian KlamkaKolorowe folie Fot. Damian Klamka Fot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaFot. Damian Klamka Fot. Damian KlamkaFlagi Fot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaZaczytany Trener Stefan Białas Fot. Damian Klamka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pozdrwaiam tego kto dał minusa. oby więcej takich mądralów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.