Ekstraklasa. Cracovia - Korona Kielce 3:0

Kolejne udane spotkanie może zapisać na swoim koncie krakowska drużyna Jurija Szatałowa. Po bezbramkowej pierwszej połowie spotkania, rozgrywanego 19 marca, druga mogła zaskoczyć każdego.

Mimo walki o każdą piłkę wynik w pierwszej połowie wynosił 0:0 / Fot. Sławomir OstrowskiNajwyraźniej największe wrażenie postawa Pasów wywarła na kielczanach, którzy nie zdołali się pozbierać po pierwszej bramce. W 50. minucie meczu strzelił Mateusz Klich.

W 73. minucie spotkania, Małkowskiego pokonał Alexiej Visniakovs, korzystając z podania Klicha pewnie posłał piłkę po ziemi prosto do bramki. Jego akcja była tak zaskakująca, że Małkowski stał jak słup soli, nie robiąc nawet kroku w kierunku toczącej się po ziemi piłki.

Ekstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiPodopiecznych Marcina Sasala do reszty pogrążył w 82. minucie Saidi Ntibazonkiza, który skutecznie wykorzystał podanie Mateusza Klicha i z 22 metrów posłał piłkę do siatki tuż pod brzuchem Małkowskiego. Zdecydowanym bohaterem spotkania był Mateusz Klich, który strzelił bramkę i zaliczył dwa podania zakończone bramkami. Koronie nie pomogły nawet doliczone przez sędziego Roberta Małka dodatkowe trzy minuty gry. W całym spotkaniu Korona prowadziła natomiast w liczbie otrzymanych żółtych kartek: Korona 3 - Cracovia 1
Ekstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir Ostrowski

Bramki:

Cracovia - Korona Kielce 3:0 (0 0)
1:0 - Klich 50.
2:0 - Višŋakovs 73.
3:0 - Ntibazonkiza 82.

Żółte kartki:Ekstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir Ostrowski

35. minuta Paweł Sobolewski (Korona)
57. minuta Tomasz Lisowski (Korona)
76. minuta Vladimir Boliević (Cracovia)
84. minuta Grzegorz Lech (Korona)

Ekstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiSkłady:

Cracovia: Kaczmarek - Suart, Nawotczyński, Kosanović, Struna - Višŋakovs, Szeliga (70. Boljević), Bartczak, Ntibazonkiza (85. Suvorov) - Klich - Dudzic (75. Masaryk)

Korona: Małkowski - Kuzera (42. Lech), Malarczyk, Stano, Lisowski, Korzym, Markiewicz, Jovanović (74. Janczyk), Sobolewski, Tataj (58. Niedzielan), Andradina.

Ekstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir Ostrowskipierwsza bramka meczu Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir Ostrowskidruga bramka Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiTrzeci gol Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir OstrowskiEkstraklasa: Cracovia - Korona Kielce 3:0 / Fot. Sławomir Ostrowski