Ekstraklasa: Cracovia - Legia 3:3. Fotorelacja z meczu

O dobrym początku rundy wiosennej może mówić drużyna Cracovii, która w pierwszym meczu sezonu zremisowała z trzecią w tabeli Legią Warszawa.

Radość drużyny Cracovii z pierwszego gola w tym meczu / Fot. Sławomir OstrowskiNa pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 33. minuty, kiedy to Marian Jarabica pewnie wykorzystał okazję po tym, jak Skaba wypuścił piłkę z rąk po mocnym dośrodkowaniu Klicha. Wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:0 dla Cracovii, ale na chwilę przed końcem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Michał Kucharczyk, wyrównując wynik na 1:1.

Bramka remisowa / Fot. Sławomir OstrowskiDruga połowa już na starcie (w 48. minucie meczu) przyniosła drugą bramkę "Pasom". Po faulu Kelhara na Visnjakovsie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykonał Aleksandr Suvorov. Pech ewidentnie nie opuszczał "Legionistów", gdyż chwilę później podczas ataku na bramkę Cracovii, kapitan Legii Ivica Vrdoljak upadając doznał urazu, na skutek którego stracił przytomność i został odwieziony do szpitala Karetką . Na jego miejsce do gry wszedł Cabral.

Upadek, po którym kapitan Legii stracił przytomność / Fot. Sławomir Ostrowski Warszawiakom udało się przełamać złą passę w 68. minucie, gdy po celnym strzale Michal Hubnik ponownie wyrównał wynik meczu. Pasy odpowiedziały błyskawicznie, bo już cztery minuty po tym golu czoła bramkarzowi Legii stawił Saidiego Ntibazonkiza, który po przegranym pojedynku ze Skabą znakomicie wykorzystał okazję do dobitki dając Cracovii trzecie już prowadzenie w tym spotkaniu.

Legia ponownie wyrównuje / Fot. Sławomir OstrowskiWynik spotkania na 3:3 zmienił w 78 minucie Jakub Wawrzyniak. Pozostałe 20 minut (sędzia doliczył osiem minut) opłynęło bezbramkowo, ale obfitowało w serię groźnych sytuacji podbramkowych wypracowywanych przez obie drużyny. Remis z Legią i przegrana Arki z Wisłą 0:1 sprawiły, że Pasy zaczynają sezon od zmniejszania straty punktowej do przedostatniej w tabeli Arki Gdynia.

3:3 - Wawrzyniak 78.

Kapitan Legii nieprzytomny na boisku / Fot. Sławomir OstrowskiNa boisko wjeżdża karetka pogotowia / Fot. Sławomir OstrowskiLegia musi kontynuować mecz bez kapitana drużyny / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia ponownie obejmuje prowadzenie w meczu / Fot. Sławomir OstrowskiW tym spotkaniu nie było piłek, o które nie warto było walczyć / Fot. Sławomir OstrowskiKolejny atak Pasów / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia znowu przy piłce / Fot. Sławomir OstrowskiIm bliżej końcowego gwizdka, tym goręcej na boisku / Fot. Sławomir OstrowskiNie przebierano w środkach / Fot. Sławomir OstrowskiByło na co popatrzeć / Fot. Sławomir OstrowskiTo nie był jedyny taki kartonik w tym spotkaniu / Fot. Sławomir OstrowskiPrzez chwilę wyglądało, ze będzie to mecz hokeja. Na szczęście w porę wkroczył sędzia / Fot. Sławomir OstrowskiWalka trwała do samego końca meczu / Fot. Sławomir OstrowskiZawodnicy Legii po stracie kapitana i remisie z ostatnią w tabeli Cracovią nie mieli powodów do radości schodząc z boiska po meczu / Fot. Sławomir Ostrowski