7057 miejsce

Ekstraklasa: Cracovia - Zagłebie Lublin 2:2 [Zdjęcia]

Spotkanie na stadionie przy Kałuży od pierwszych minut zapowiadało się korzystniej dla drużyny gospodarzy, ale mimo częstszych akcji Cracovii, pierwszą bramkę w 19. minucie spotkania zdobyli Lublinianie.

Najlepszą obroną jest atak / Fot. Sławomir OstrowskiI jak by tego było mało, piłkę w siatce Pasów umieścił po strzale głową Senegalczyk Mouhamadou Traore, pewnie wykorzystując strzał Bośniaka Amera Osmanagicia, który dośrodkowywał właśnie z rzutu rożnego (w pierwszej połowie Pasy 12 razy wykonywały rzut rożny, ale bez rezultatów). Tam gdzie Pasom za mało było dwunastu strzałów, Zagłębiu wystarczył jeden. Szczęście uśmiechnęło się do drużyny Jurija Szatałowa dopiero w 34. minucie, kiedy to faul na Saidim Ntibazonkizie przyniósł Pasom rzut wolny, który perfekcyjnie wykorzystał Serb Milos Kosanovic omijając strzałem z 20 metrów mur obrońców Zagłębie i wyrównując wynik na 1:1.Zdziwienie w oczach bramkarza Zagłębia Lublin po stracie pierwszej bramki / Fot. Sławomir Ostrowski

Po przerwie wyglądało na to, że Cracovia podbudowana wyrównaniem do 1:1 odpuściła, ponieważ od początku drugiej połowy Lublinianie zdecydowanie ruszyli do ataku. Na trzecią bramkę w tym spotkaniu trzeba było jednak zaczekać, aż do 70. minuty spotkania, kiedy to Dawid Plizga przeszedł niezatrzymywany przez obronę Cracovii i strzelił, ale Kaczmarek nie dał się zaskoczyć i obronił. Niestety piłka jak zaczarowana trafiła powtórnie prosto do Dawida Plizga, który tym razem już nie popełnił błędu i sprawił, że Lublinianie ponownie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do 90. minuty spotkania.

Walka o kolejną piłkę / Fot. Sławomir OstrowskiO tym jak nieocenione wsparcie mają Pasy w swoim 12 zawodniku, przekonało się Zagłębie w doliczonych trzech minutach meczu. W drugiej z nich cały stadion zaśpiewał: "Cracovio gramy do końca!" Cracovia posłuchała i w ostatniej minucie dogrywki wyrównała na 2:2. Autorem wyrównującej bramki był Alexander Suvorov. O tym, że nie warto okazywać nerwów na boisku przekonał się bramkarz Zagłębia Lublin Bojan Isailovic, który w pierwszej połowie meczu zobaczył żółtą kartkę po tym, jak z impetem cisną piłką o murawę boiska.
Na mecz przyszło 7 833 widzów. Spotkanie sędziował Robert Małek.

Tak zareagowali piłkarze Zagłębia Lublin na wynik 2:2, ostatnia bramka meczu powaliła ich na kolana / Fot. Sławomir Ostrowski

Bramki:
0:1 Mouhamadou Traore (20),
1:1 Milos Kosanovic (34),
1:2 Dawid Plizga (70),
2:2 Alexandru Suvorov (90+3).

Piłkarze Pasów dziękują kibicom za doping, którego nie zabrakło do ostatniej chwili / Fot. Sławomir Ostrowski

Żółte kartki:
Cracovia Kraków: Saidi Ntibazonkiza, Vladimir Boljevic.
KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic.

Składy:

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Andraz Struna, Vule Trivunovic, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (64. Bartłomiej Dudzic), Vladimir Boljevic, Piotr Giza (59. Mateusz Klich), Sławomir Szeliga (79. Pavol Masaryk), Alexandru Suvorov - Saidi Ntibazonkiza .

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu (68. Fernando Dinis) - Dawid Abwo, Martins Ekwueme, Łukasz Hanzel, Dawid Plizga, Amer Osmanagic (90+2. Adrian Błąd) - Mouhamadou Traore (84. Arkadiusz Woźniak).

Losowanie przed meczem / Fot. Sławomir OstrowskiWysokie wejście, ale piłka została przejęta prawidłowo / Fot. Sławomir OstrowskiWalka była ostra, a panowie z noszami wbiegali na boisko parę razy / Fot. Sławomir OstrowskiTrener Pasów Jurij Szatałow obserwuje zmagania swoich podopiecznych z za bocznej linij boiska / Fot. Sławomir OstrowskiWpaść z rozpędu na korki rywala, to bardzo bolesne zdarzenie / Fot. Sławomir OstrowskiKażda forma ataku jest dobra, byle odebrać napastnikowi piłkę / Fot. Sławomir OstrowskiWiele piłek w tym spotkaniu poleciało w stronę fotoreporterów, na szczęście wszystkie obiektywy ocalały / Fot. Sławomir OstrowskiWidzieć radość w oczach dziecka - bezcenne! / Fot. Sławomir OstrowskiWalka powietrzna / Fot. Sławomir OstrowskiKolejny zamach na nasze obiektywy / Fot. Sławomir OstrowskiTrzech na jednego / Fot. Sławomir OstrowskiUdany wślizg / Fot. Sławomir OstrowskiPodczas takiej walki łatwo o kontuzję / Fot. Sławomir Ostrowski