Ekstraklasa: Cracovia znowu wygrała na własnym boisku

Kolejne udane spotkanie mogą zapisać na swoim koncie zawodnicy krakowskich "Pasów", którzy pewnie pokonali "Czarne Koszule" 3:1.

Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiWygrana z Polonią Warszawa była Cracovii potrzebna jak powietrze. Podopieczni Jurija Szatałowa ostro wzięli się do roboty i już w szóstej minucie spotkania Vule Trivunovic po dośrodkowaniu Mateusza Bartczaka pewnie pokonuje Sebastiana Przyrowskiego.

Pozostałe 39 minut pierwszej połowy nie przynosi zmian w wyniku spotkania. Obie drużyny grają z sercem, ale brakuje efektów. Dopiero w ostatniej z doliczonych trzech minut szczęście ponownie uśmiechnęło się do gospodarzy i Alexandr Suvorov niepozornym lobem ponad zaskoczonym Sebastianem Przyrowskim umieścił piłkę w siatce powiększając przewagę gospodarzy na dwa do zera.Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir Ostrowski

Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiPo przerwie szczęście uśmiecha się do warszawskiej Polonii i w szóstej minucie drugiej połowy Wojciech Kaczmarek wyjmuje piłkę z siatki. Zdobywcą honorowej bramki dla "Czarnych Koszul" jest Euzebiusz Smolarek, który po obronionym przez Kaczmarka strzale głową Tomasza Jodłowca, dobija wypuszczoną przez bramkarza "Pasów" piłkę umieszczając ją w siatce. Następne 28 minut spotkania, to walka z czasem.

Goście starają się zremisować, a gospodarze powiększyć przewagę i udaje im się ta sztuka, ale dopiero w 80 minucie meczu, kiedy to wchodzący do gry rezerwowy "Pasów" Alexiej Visniakovs pokonuje obronę Polonii i celnie strzela na lewą stronę bramki. Piłka przelatuje obok słupka i Cracovia prowadzi 3:1.

Bramki:
1-0 Vule Trivunovic (6.),
2-0 Alexandru Suvorov (45.+3),
2-1 Euzebiusz Smolarek (52.),
3-1 Aleksejs Visnakovs (80.).

Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiŻółta kartka
Cracovia: Saidi Ntibazonkiza, Łukasz Mierzejewski, Alexandru Suvorov, Wojciech Kaczmarek.
Polonia Warszawa: Adam Kokoszka, Bruno Coutinho, Jakub Tosik, Andreu Mayoral.

Czerwona kartka (za drugą żółtą) Polonia Warszawa: Bruno Coutinho (64.).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów 6500.

Składy:
Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski, Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (81. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza (86. Marcin Krzywicki) - Bartłomiej Dudzic (78. Aleksejs Visnakovs).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (46. Jakub Tosik), Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka (78. Daniel Gołębiewski), Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka (46. Andreu Mayoral), Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Euzebiusz Smolarek - Artur Sobiech.

Wiecej zdjęć na stronie -2-

Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir OstrowskiCracovia - Polonia Warszawa 3:1 / Fot. Sławomir Ostrowski