Ekstraklasa: Derby Krakowa znowu dla Wisły

Podczas niedzielnych derbów prowadząca w tabeli Wisła pewnie pokonała na własnym boisku Cracovię. Święta Wojna tym razem zakończyła się wynikiem 1:0.

Derby Krakowa: Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir OstrowskiPasy nie wykorzystały szansy na rewanż po przegranym spotkaniu derbowym w 12. kolejce tego sezonu ekstraklasy. Wówczas w 94. minucie meczu wynik na 1:0 dla Białej Gwiazdy ustalił Nourdin Boukhari; tym razem sprawy miały się zupełnie inaczej.

Wisła Kraków grająca u siebie od początku spotkania przystąpiła do zdecydowanego ataku i już w 17. minucie meczu grający z numerem piątym Maor Melikson pokonał Wojciecha Kaczmarka. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Małeckiego Izraelczyk pewnie posłał futbolówkę głową prosto w siatkę Cracovii.

Derby Krakowa: Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir OstrowskiJak się okazało, była to bramka na miarę zwycięstwa wygranej, ponieważ do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Co prawda w drugiej połowie meczu Pasy zaczęły grać zdecydowanie bardziej agresywnie, stwarzając kilka bardzo groźnych sytuacji pod bramką Pereiko, ale bramkarz Wisły pewnie bronił wypracowanej przez kolegów przewagi.

Trener Cracovii Jurij Szatałow ma wyraźnego pecha do spotkań derbowych. Poprzednie w 12. kolejce było jego debiutem, obecne 15 kolejek później zakończyło się takim samym wynikiem, z tą jednak różnicą, że poprzednie derby były bardzo bliskie wyniku remisowego 0:0, a w tych Wisła przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę już w 17. minucie pierwszej połowy.

Derby Krakowa: Wisła Kraków - Cracovia 1:0 / Fot. Sławomir OstrowskiCzy brak 12 zawodnika z jego gromkim dopingiem, czy padający przez całe spotkanie deszcz, a może fakt gry na tzw. wyjeździe? Trudno powiedzieć, co zadecydowało o takiej grze Cracovii. Jedno jest pewne: tym razem wynik Świętej Wojny leży po stronie Białej Gwiazdy, która dzięki wygranej prowadzi już 10 punktami i wszystko wskazuje na to, że trzynasty tytuł Mistrza Polski Wisła ma już w kieszeni. Gorzej wygląda sytuacja Pasów, które po derbach są na 15. pozycji z 26 punktami, pomiędzy 14 Polonią Bytom(27 punktów), a 16 Arka Gdynia (26 punktów). Wszystkie trzy drużyny do końca skazane są na walkę o przetrwanie. Ciekawie zapowiada się 28. kolejka, w której Arka zmierzy się z Polonią, Cracovia zagra z Widzewem, a Wisła spotka się na wyjeździe z Legią Warszawa.