Ekstraklasa: Lech i Legia z kompletem. Jagiellonia zatrzymana!

Baradzo ciekawie wyglądały piatkowe i sobotnie spotkania w 25. kolejce Ekstraklasy. Swoich kibiców nie zawiodły drużyny, które jeszcze kilka dni temu grały w finale Pucharu Polski. Legia i Lech zwyciężyły w swoich spotkaniach.

Kibice w piątek mogli obejrzeć dwa spotkania Ekstraklasy. W Warszawie przy Łazienkowskiej Legia podejmowała Koronę Kielce, a w Chorzowie – Ruch zmierzył się z Zagłębiem Lubin.

Legia po triumfie w Pucharze Polski nad Lechem Poznań udowodniła swoją wyższość nad Koroną Kielce, pokonując rywala 3:1. Spotkanie od początku nie układało się po myśli Legii, która od 33 minuty przegrywała z Koroną 0:1, po bramce Lecha. Tuż przed przerwą drużyna ze stolicy zdołała wyrównać po bramce Cabrala. W drugiej części spotkania prawdziwym egzekutorem dla gości okazał się Miroslav Radovic, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pierwszy raz w 80 minucie dając prowadzenie Legii, a także w 90 minucie ustalając wynik meczu. Dzięki zwycięstwu piłkarze z Warszawy wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

Legia Warszawa – Korona Kielce 3:1 (1:1)

W drugim piątkowym spotkaniu 25. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów zmierzył się z Zagłębiem Lubin. W tym spotkaniu dwukrotnie gospodarze wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie dochodziło do remisu. Ruch objął prowadzenie w 41 minucie po bramce Grzyba. Goście zdołali odpowiedzieć w drugiej części. Na 1:1 wyrównał Traore. Gdy zanosiło się na podział punktów w 85 minucie gospodarze za sprawą Jankowskiego wyszli na prowadzenie. Radość Ruchu nie trwała jednak długo gdyż w 90. minucie Wilczek uratował punkt dla Zagłębia.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)

Sobota przyniosła kolejne emocję. Na początek w Krakowie broniąca się przed spadkiem Cracovia podejmowała Polonię Warszawa. Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Gospodarze chcąc myśleć o utrzymaniu się w Ekstraklasie musieli pokonać gości.