6493 miejsce

Ekstraklasa: Lech pokonał Zagłębie 3:2. Hattrick Rudneva

W poniedziałek został rozegrany ostatni mecz ligowy w tym roku. W ramach 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Po dobrym spotkaniu, przy Bułgarskiej wygrali piłkarze "Kolejorza".

Ostatni ligowy mecz w tym roku zobaczyli kibice T-Mobile Ekstraklasy. W Poznaniu przy Bułgarskiej, Lech podejmował ostatnią drużynę w tabeli, Zagłębie Lubin. Po dobrym widowisku, to piłkarze "Kolejorza" odnieśli ważne zwycięstwo, wygrywając 3:2. Prawdziwym bohaterem meczu został Artiom Rudnev, który strzelił hattrick.

Lech pokonując Zagłębie odniósł 8. zwycięstwo w tym sezonie i zakończył pierwszą część sezonu na 5. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 28 punktów. Strata "Kolejorza" do lidera, Śląska Wrocław, to dziewięć "oczek". A zatem na wiosnę piłkarzy z Poznania czeka trudny pościg. Goście z Lubina przegrywając w Poznaniu, musieli już po raz dziesiąty przełknąć gorycz porażki w obecnych rozgrywkach. Ostatnia pozycja Zagłębia w tej części sezonu stała się faktem.

Mecz od początku zapowiadał sporo emocji. Mimo że to Lech był faworytem, to od początku do ataków ruszyli przyjezdni z Lubina, którzy zdawali sobie sprawę z trudnej sytuacji w tabeli. Po okresie przewagi Zagłębia, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Poznania, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie po bramce Rudneva. Do przerwy obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, aby zdobyć bramkę, ale ta sztuka nie udała się nikomu. Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze "Kolejorza", którzy podwyższyli w 53. minucie na 2:0 po trafieniu Rudneva. Dwie minuty później, goście wykonywali rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sernas. Ta bramka dała nadzieję gościom, którzy rzucili się do ataków. W 80. minucie po raz trzeci w tym meczu, na listę strzelców wpisał się niezawodny Łotysz, Artiom Rudnev. Zagłębie "nie podłamało" się stratą kolejnej bramki i zdołało odpowiedzieć dwie minuty później za sprawą Fumalskiego. Do końca meczu kibice w Poznaniu przeżywali prawdziwy horror, gdyż goście szturmowali co chwilę bramkę Lecha. Mimo kilku znakomitych okazji dla Zagłębia, wynik nie uległ już zmianie i z kompletu punktów mogli cieszyć się piłkarze trenera Jose Mari Bakero.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:2 (1:0)
Bramki: Rudnev 21', 53', 80' - Sernas 55', Fumalski 82'

Lech: Buric, Wojtkowiak, Kamiński, Arboleda, Heriquez, Injac, Możdżeń, Kriwiec, Stilic, Tonew, Rudnev.

Zagłębie: Isailović, Kowalczyk, Hanek, Horvath, Costa, Rachwał, Dąbrowski, Hanzel, Pawłowski, Sernas, Woźniak.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.