Ekstraklasa. Lech Poznań - Korona Kielce 2:0

Kibice mają nadzieję, że na wiosnę Lech zagra już przy Bułgarskiej.
W meczu 17. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 2:0 z Koroną Kielce. Oba gole strzelił Tomasz Mikołajczak wprowadzony na boisko w drugiej połowie meczu.

Po zeszłotygodniowej wpadce w meczu z Piastem Gliwice, piłkarze Kolejorza szybko mieli okazję do rehabilitacji przed swoimi kibicami. W sobotnim meczu pokonali kielecką Koronę. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, ale gole padły dopiero w ostatnim kwadransie drugiej połowy.

Pierwszego gola zdobył Tomasz Mikołajczak w 77. minucie skierowując głową piłkę do bramki
po dokładnym dośrodkowaniu Sławomira Peszki. Druga bramka padła dziesięć minut później, w 87. minucie, a jej autorem był ponownie Mikołajczak. Będąc sam na sam z bramkarzem Korony delikatnie podbił piłkę obok bezradnego Małkowskiego ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Lecha.

Po tym zwycięstwie Lech zachował trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy.
Do lidera krakowskiej Wisły traci osiem punktów.

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (0:0)
1:0 - Mikołajczak 77'
2:0 - Mikołajczak 87'

Źródło: sportowefakty.pl