Ekstraklasa: Lech Poznań ogrywa Polonię Bytom 3:0!

W niedzielę na stadionie, przy ulicy Bułgarskiej rozegrany został mecz 17. kolejki Ekstraklasy piłkarskiej. Na własnej murawie poznańska lokomotywa pokonała Polonię Bytom aż 3:0, dzięki czemu podopieczni "Franza" obejmują fotel lidera.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Adam Ciereszko Minęły dopiero trzy dni, kiedy to Lech zremisował w Pucharze UEFA z Deportivo, a już są kolejne emocje. Poznaniacy, w niedzielę o godzinie 14.45, grali u siebie na murawie z Polonią Bytom i wygrali, aż 3:0.

W pierwszej połowie padły dwa celne strzały na bramkę Polonii. Pierwszy gol zdobył Hernan Rengifo w 22. minucie, a w 40. minucie "władował" piłkę w bramkę, Jakub Wilk.

W drugiej części spotkania wpadł tylko jeden, dający zwycięstwo gol, a zdobywcą był Hernan Rengifo w 59. minucie spotkania. Oznacza to, że Lechici mogą spać spokojnie i czekać na kolejne rozgrywki Ekstraklasy w nowym sezonie.

Składy:
Lech Poznań: Turina, Djurdjevic, Arboleda, Bandrowski, Wilk, Lewandowski (64. Stilić), Rengifo (90. Anderson Cueto Sanchez), Murawski, Peszko (74. Reiss), Tanevski, Wojtkowiak.

Polonia Bytom: Peskovic, Sokolenko, Wolański, Hricko, Jaromin (76. Tomasik), Podstawek (82. Bazik), Klepczyński, Broniewicz, Przybylski, Grzyb, Zabłocki (46. Zieliński).