Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał "wojskowych" z Wrocławia 1:0

Poznański "Kolejorz" w meczu 12. kolejki Ekstraklasy pokonał Śląsk Wrocław 1:0. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Bartosz Bosacki.

Kibice na stadionie we Wronkach obejrzeli bardzo wyrównane widowisko. Kluczowym momentem meczu była 37. minuta, w której sędzia Marcin Szulc po faulu Piotra Celebana na Robercie Lewandowskim podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Bartosz Bosacki. Jak się później okazało była to jedyna bramka jaką mogliśmy obejrzeć dziś we Wronkach. Wrocławianie do końca próbowali wywalczyć choć jeden punkt. W ostatnich minutach meczu przed szansą na wyrównanie stawali obrońcy Mariusz Pawelec oraz Piotr Celeban. Ostatecznie żadnemu z nich nie udało się zmienić wyniku.

Trzy punkty do ligowej tabeli trafiły więc na konto Lecha i po dwunastej kolejce Kolejorz zajmuje 4. miejsce, tracąc do liderującej Wisły Kraków 10 pkt. Śląsk Wrocław z dorobkiem 13 punktów zajmuje 10. lokatę. Za tydzień podopieczni Ryszarda Tarasiewicza na własnym boisku podejmą Piasta Gliwice, zaś "poznańska lokomotywa" zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.

Źródło: Polskie Radio Wrocław