Ekstraklasa: Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:2. Rudnev bohaterem

Na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, doszło do niezwykle emocjonującego spotkania. Gospodarze pokonali gości z Lubina 3:2, choć zwycięstwo nie przyszło im wcale łatwo. Trzy bramki dla Lecha zdobył najlepszy strzelec ekstraklasy, Artiom Rudnev.

/ Fot. PAP/Jakub KaczmarczykPierwszą doskonałą sytuację do strzelenia gola, zespół Lecha miał już w 9. minucie spotkania. Po złym wybiciu piłki przez obrońców Zagłębia, dopadł do niej Stilic, huknął z pierwszej piłki i trafił w słupek bramki strzeżonej przez Isailovica.

Gospodarze nie kazali długo czekać swoim kibicom na gola. W 21. minucie Tonev urwał się na lewej stronie boiska, dośrodkował wprost na głowę Rudneva, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W pierwszej części spotkania, zespół przyjezdnych nie miał zbyt wielu sytuacji do strzelenia gola. Najbliżej wyrównania byli w 38. minucie, kiedy to będący pod presją napastnika Wojtkowiak, omal nie strzelił do własnej bramki.

Druga połowa zaczęła się od ataków Zagłębia, jednak to nie goście z Lubina strzelili pierwsi bramkę. Lech wyprowadził zabójczą kontrę i po dośrodkowaniu Możdżenia, swojego drugiego gola, także głową, strzelił skuteczny tego dnia, Rudnev.

Spiker nie zdążył ogłosić prowadzenia Lecha 2:0, a goście mieli okazję na
bramkę kontaktową. Buric sfaulował w polu karnym Hanzela. "11" wykorzystał Sernas i było 1:2.

Zagłębie "złapało wiatr w żagle", jednak i tym razem na nic zdały się ataki "miedziowych". W 80. minucie, swoją trzecią bramkę po podaniu... obrońcy Zagłębia, strzelił Rudnev.

Historia lubi się powtarzać. I tym razem piłkarze Lecha niezbyt długo cieszyli się z bezpiecznego prowadzenia. Dwie minuty po bramce Łotysza, gola na 2:3 zdobył wprowadzony w II połowie, Fawulski.

Zagłębie walczyło o wyrównanie do samego końca. Jednak jeśli nie strzela się z pięciu metrów do bramki, jak Sernas w ostatnich sekundach meczu, to nie ma co myśleć o wywiezieniu choćby punktu, ze stadiony przy ul. Bułgarskiej.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:2 (1:0)
Artiom Rudniew 21, 53, 80 - Darvydas Sernas 56-k, Ariel Fawulski 82

Lech: Burić– Wojtkowiak, Kamiński, Arboleda Ż, Henriquez– Injac (42. Wołąkiewicz)- Możdżeń (61. Murawski), Kriwiec, Stilić (71. Wilk), Tonew– Rudniew

Zagłębie: Isailović– Kowalczyk, Hanek Ż, Horvath, Nhaimonesu- Rachwał (86. Traore), Dąbrowski (63. Famulski)– Woźniak (78. Abwo), Hanzel, Pawłowski– Sernas

Sędzia: Szymon Marciniak

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.