Ekstraklasa: Lech wygrywa w hicie kolejki!

kamil156@op.pl
[email protected]
W hicie 23. kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 1:0. To nie był mecz o mistrzostwo Polski, a raczej o to, by z wyścigu po tytuł nie odpaść i dotrzymać kroku Wiśle Kraków.

Dzięki zdobytym trzem punktom Lech Poznań umocnił się na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Do prowadzącej Wisły Kraków, Kolejorz traci tylko cztery punkty. Natomiast Legia traci do obrońców tytułu już osiem punktów.

Spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Lech był drużyną zdecydowanie lepszą. Wynik mógł być wyższy, ale na drodze poznaniaków wielokrotnie stawał jednak świetnie dysponowany Jan Mucha. W pierwszej połowie kibice bramek nie zobaczyli.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze jeszcze bardziej przyspieszyli. W 62. minucie napastnik Lecha, Robert Lewandowski w starciu w polu karnym z Muchą upadł, a sędzia Hubert Siejewicz uznał, iż zawodnik chciał wymusić jedenastkę i ukarał go żółtą kartką.

Jedyna bramka padła w 76. minucie,a jej autorem był Semir Stilic. Bośniak kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, a bramkarz gości mógł tylko się przyglądać jak piłka ląduje w okienku jego bramki.

Ostatnie minuty spotkania należały do Lecha, którego gracze próbowali podwyższyć jeszcze wynik spotkania.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 - Stilić 76'

Składy:

Lech Poznań: Burić - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, S.Gancarczyk, Injać, Bandrowski, Peszko, Stilić (90' Mikołajczak), Kriwiec (93' Możdżeń), Lewandowski.

Legia Warszawa: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Kumbev, Kiełbowicz, Borysiuk (88' Giza), Jarzębowski (79' Mięciel), Rybus (46' Radović), Szałachowski, Iwański, Grzelak.

Żółte kartki: Lewandowski, Peszko, Bosacki (Lech) oraz Borysiuk, Kumbev, Radović, Jarzębowski, Grzelak (Legia).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

Widzów: 14 000.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?