16254 miejsce

Ekstraklasa: Lechia przegrywa na wyjeździe z Cracovią!

W 26. kolejce Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Cracovią 3:2. To pierwsza porażka Lechii w tym roku.

Gerson z Lechii Gdańsk próbuje zabrać piłkę Denisowi Rakelsowi z Cracovii / Fot. CC 2.Lechia przyjechała do Krakowa jako faworyt. Celem gdańszczan było zdobycie czterech punktów w sobotnim spotkaniu. Niestety, założeń nie udało się spełnić i tym razem górą była Cracovia.

Pierwszą bramkę dla Krakowa już w 21. minucie strzelił Budziński. Goście odrobili stratę w 40. minucie, po golu Grzelczaka. Wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się remisem, ale w ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny, po faulu na Wdowiaku. Okazji nie zmarnował Rakels.

Na początku drugiej połowy meczu efektowną bramkę strzelił dla Lechii Stojan Vranjes. Jednakże piłkarze z Gdańska popełniali błędy, które wykorzystywała Cracovia. W 49. minucie bramkę zdobył Piotr Polczak, który wyprowadził Kraków na prowadzenie. Lechia nie zdołała już dogonić przeciwnej drużyny i mecz zakończył się na korzyść Cracovii.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2

Bramki: 1:0 Budziński (21), 1:1 Grzelczak (40), 2:1 Rakels (44), 2:2 Vranjes (47), 3:2 Polczak (49)

Składy:

Cracovia: Pilarz - Rymaniak, Polczak, Sretenović - Wdowiak, Marciniak, Dąbrowski, Covilo, Budziński - Armiche, Rakels

Lechia Gdańsk: Bąk - Wojtkowiak, Gerson, Janicki, Możdżeń - Grzelczak, Borysiuk, Nazario, Vranjes, Makuszewski - Colak