133050 miejsce

Ekstraklasa: Legia upokorzona, Urban na wylocie?

Największą sensacją sobotnich potyczek na ekstraklasowych stadionach była porażka stołecznej Legii w Bytomiu. Jest to druga z rzędu klęska legionistów. Pytanie, czy warszawski sen i dni Jana Urbana nie są już przypadkiem policzone?

Porażka 0:1 przed tygodniem przed własną publicznością z outsiderem z Wodzisławia wydawała się jednorazową wpadką przy pracy. Legia jednak z meczu na mecz udowadnia, że w tym roku na tytuł nie zasłużyła. Po raz kolejny Wojskowi nie wykorzystali straty punktów przez Wisłę Kraków (wczoraj zremisowali z Jagiellonią) i nie zbliżyli się do lidera Ekstraklasy.

Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Słowak Marek Bazik, który dopełnił formalności i po podaniu Marcina Radzewicza w 71. minucie spotkania umieścił futbolówkę w pustej bramce Muchy.

Przyszłość Urbana stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zarząd zapowiedział, iż w przypadku kolejnych wpadek zespołu - wyciągną odpowiednie wnioski. Niezbyt optymistycznie więc piszą się nadchodzące tygodnie w życiu trenera Legii, zważywszy na terminarz legionistów. W najbliższych czterech spotkaniach Legia zagra z bardzo trudnym kwartetem: Śląskiem, Lechią, Lechem i Jagiellonią.

W pozostałych trzech sobotnich spotkaniach miłą niespodziankę sprawili gdańszczanie, którzy pokonali we Wrocławiu Śląsk 2:1. Lechiści potwierdzili tym samym, że są bardzo mocną drużyną i jeszcze namieszają w czubie tabeli. Obecnie biało-zieloni zajmują 6. lokatę ze stratą 10 oczek do Wisły.

W innych dwóch spotkaniach bez niespodzianek. Polonia Warszawa na Konwiktorskiej podzieliła się punktami z chorzowskim Ruchem, remisując 1:1. Natomiast Cracovia ograła na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:0.

Cracovia - Korona 3:0 (Matusiak, Matusiak, Goliński)
Polonia W. - Ruch 1:1 (Mierzejewski - Zając)
Polonia B. - Legia 1:0 (Bazic)
Śląsk - Lechia 1:2 (Madej - Lukjanovs, Wołąkiewicz)