Ekstraklasa: Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0

Dzięki temu zwycięstwu Legia wraca do czołówki. Ten mecz pokazał, że początek sezonu w wykonaniu legionistów, to tylko małe potknięcie.

W sobotę o godzinie 18 na stadionie Wojska Polskiego, Legia w piątej kolejce Ekstraklasy podjęła Arkę Gdynia. Na trybunach zjawiło się około 3,5 tysiąca kibiców. Taką ilość można sobie wytłumaczyć konfliktem na linii kibice-klub i złą pogodą. Mimo to fani warszawskiej Legii mogli oglądać dobry mecz. Legia zasłużenie wygrała z Arką.

Dobry mecz na Łazienkowskiej. Legia pokonała Arkę 2:0. / Fot. Piotr GalasMamy wrażenie, że w końcu coś się przełamało w drużynie Jana Urbana. To kolejne zwycięstwo Legii w meczu ligowym. Po zwycięstwie nad Górnikiem i Jagiellonią, Legia w dobrym stylu rozprawiła się z Arką. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać, aż 70 minut. Wtedy drużyna jakby się obudziła z zimowego snu. Wiele razy legioniści pudłowali, trafiali w słupki, aż w końcu przeprowadzili akcję, której głównym rozgrywającym był Radović. Zawodnik dotarł pod pole karne, dośrodkował na główkę Chinyamy, który nie dał szans Witkowskiemu, bramkarzowi Arki.

W 87. minucie po akcji Macieja Iwańskiego i Sebastiana Szałachowskiego, piłka trafiła znów do Radovicia. Ten wbił ją do pustej bramki. Dzięki temu zwycięstwu Legia wraca do czołówki. Ten mecz pokazał, że początek sezonu w wykonaniu legionistów, to tylko małe potknięcie. Z taką grą Legia ma szansę na zdobycia mistrza. Jednak musimy poczekać, to dopiero początek rozgrywek.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0 (0:0)