Ekstraklasa. Legia Warszawa przegrywa w Bełchatowie

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z GKS Bełchatów 2:0 (1:0).

Stadion GKS Bełchatów / Fot. ARIVALD, C.C. 2.5Legia Warszawa przegrała w wyjazdowym spotkaniu z GKS Bełchatów 2:0 (1:0). Jest to druga z rzędu porażka Warszawiaków w ekstraklasie, gdyż przed tygodniem ulegli na własnym stadionie Śląskowi Wrocław 1:2.

Przed meczem trener Legii Warszawa Maciej Skorża mógł mieć powody do zadowolenia ponieważ okazało się, że do gry gotowy będzie Michal Hubnik. Czech jest najlepszym wzmocnieniem Wojskowych w przerwie zimowej i stanowi siłę ofensywną zespołu. Jednak mimo gry czeskiego napastnika Legia nie była w stanie zdobyć gola. Najlepszą sytuację do zaliczenia trafienia miał Ivica Vrdoljak, który w 26. minucie meczu nie strzelił rzutu karnego, który został podyktowany po faulu na Hubniku. Jak to w piłce zazwyczaj bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 36. minucie spotkania Marcin Żewłakow wyprowadził GKS Bełchatów na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy wyśmienitą sytuację miała Legia Warszawa, jednak ani Hubnik ani Manu nie byli w stanie skierować piłki do siatki. Zaledwie parę minut później szansę na swojego drugiego gola zmarnował Żewłakow. W dalszej części gry Legia więcej utrzymywała się przy piłce, jednak nie miała pomysłu na jej dobre rozegranie. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, w doliczonym czasie gry Bełchatów dobił zespół z Warszawy. Świetną indywidualną akcją popisał się Maciej Małkowski zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu.

Legia Warszawa przegrywa drugi ligowy mecz z rzędu i w przypadku wygranej Wisły Kraków będzie traciła do lidera rozgrywek 8 punktów. GKS Bełchatów dzięki wygranej wzmacnia swoją pozycję w tabeli ekstraklasy i do Legii traci zaledwie trzy oczka.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Marcin Żewłakow (36), Maciej Małkowski (90)