161228 miejsce

Ekstraklasa: Legia wygrywa w meczu na szczycie!

Dziś przy ulicy Łazienkowskiej kibice mieli okazję uczestniczyć w wielkim piłkarskim święcie - pojedynku krakowskiej Wisły ze stołeczną Legią. Emocji nie zabrakło. Po bardzo zaciętym pojedynku Legioniści wygrali 2:1.

Legionista Inaki Astiz Ventura (C), oraz Wiślacy - Tomas Jirsak (L) i Paweł Brożek (P) w meczu "na szczycie" piłkarskiej ekstraklasy, w którym Legia Warszawa podejmowała Wisłę Kraków, / Fot. PAP/ Bartłomiej ZborowskiNa samym początku meczu przeważały chaotyczne akcje obu zespołów. Mimo tego, zarówno Wiślacy jak i Legioniści, wypracowywali sobie dobre okazje strzeleckie. W 4. minucie spotkania z dystansu potężnie uderzył Mauro Cantoro. Bramkarz Legii nie złapał od razu dobrze piłki i mało brakowało, a do piłki doszedłby Paweł Brożek. Była to pierwsza tak groźna sytuacja w meczu.

W 24. minucie po dośrodkowaniu Legionistów bliski strzelenia gola był Chinyama. Z około dwóch metrów musnął piłkę końcem buta. W niewiarygodny sposób strzał obronił Mariusz Pawełek.

W 34. minucie gola zdobyli gracze Wisły Kraków. Tomas Jirsak wspaniale wrzucił piłkę w pole karne. Sytuacje wykorzystał Paweł Brożek, który delikatnie skierował piłkę w dolny róg bramki. Bramkarz gospodarzy - Jan Mucha był bezradny.

Legia nie poddawała się. Po stracie gola od razu przeszła do ataku. W 38. minucie spotkania w pole karne graczy "Białej Gwiazdy" wbiegł Bartłomiej Grzelak. Mimo próby zatrzymania go przez Clebera, zdołał oddać strzał z ostrego kąta i umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa również nie zawiodła oczekiwań kibiców. Gra toczyła się na bardzo wysokim poziomie. Tempo akcji również było bardzo szybkie. Gracze Wisły Kraków jak i Legii Warszawa stwarzali na przemian bardzo dobre sytuacje strzeleckie. W 67. minucie obronę "Białej Gwiazdy" ponownie sforsował Bartłomiej Grzelak. Wbiegł on w pole karne i dośrodkował piłkę do Chinyamy, który tylko lekko dotknął piłkę i tym samym umieścił ją w bramce.
Bartłomiej Grzelak (C) z Legii strzela wyrównującą bramkę, obok bramkarz Wisły Mariusz Pawełek i Cleber (P) w meczu "na szczycie" piłkarskiej ekstraklasy, w którym Legia Warszawa podejmowała Wisłę Kraków / Fot. PAP Bartłomiej Zborowski
Wisła nie zwlekała z próbami zmiany rezultatu. Już po chwili Paweł Brożek oddał mocny strzał na bramkę Muchy. Ten jednak po raz kolejny popisał się świetną interwencją. W 75. minucie Paweł Brożek ponownie miał szansę wyrównać. Po otrzymaniu długiej piłki od Głowackiego znalazł się tuż przed Janem Muchą. Bramkarz stołecznego klubu musnął jednak piłkę. Ta odbiła się od słupka, a niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy Legii.

Ostatnią szansę na remis Wiślacy mieli w ostatniej minucie meczu. Piłkę w pole karne posyłał z rzutu wolnego Mariusz Pawełek. Paweł Brożek popisał się fantastycznym strzałem z woleja, jednak futbolówkę wyłapał niezawodny Jan Mucha.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 2:1. Hit kolejki przyniósł wiele emocji i nie zawiódł oczekiwań kibiców. Spotkanie było przede wszystkim popis umiejętności bramkarzy - Jana Muchy i Mariusza Pawełka. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych zawodnikach obu drużyn. Większość z nich rozegrała bardzo dobre spotkanie.

Legia Warszawa 2:1 Wisła Kraków (1:1)