Facebook Google+ Twitter

Ekstraklasa: List otwarty Cracovii do władz miasta i policji

Miejski Klub Sportowy Cracovia SSA zaprotestował, w odpowiedzi na otrzymaną dziś 20.05.2011 informację o zgromadzeniu publicznym kibiców łódzkiego Widzewa, przed stadionem Cracovii w dniu meczu obu drużyn na tymże stadionie.

Klub wystosował list otwarty do władz miasta, województwa i policji z protestem przeciwko zgodzie na organizację takiego zgromadzenia przed stadionem w dniu meczu. Kibice Widzewa mają zakaz wstępu na mecz z Cracovią.
Poniżej treść listu otwartego:

List Otwarty do Profesora Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Stanisława Kracika, Wojewody Małopolskiego Podinspektora Wadima Dyby, Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W związku z otrzymaniem przez Miejski Klub Sportowy Cracovia SSA w dniu dzisiejszym informacji o zgromadzeniu publicznym, które ma się odbyć w dniu 21 maja 2011 roku w Krakowie przy ulicy Kałuży 1, którego celem ma być „Krytyka polityki rządu w stosunku do kibiców" - pragniemy wyrazić kategoryczny sprzeciw przeciwko wyrażeniu zgody na organizowanie zgromadzenia publicznego kibiców z Łodzi w tym samym miejscu i czasie, w którym odbywać się będzie mecz piłki nożnej MKS Cracovia SSA z RTS Widzew Łódź SA.

W pierwszej kolejności pragniemy zwrócić uwagę, że w dniu 21 maja 2011 roku na stadionie w Krakowie przy ulicy Kałuży 1, w tych samych godzinach, co wnioskowane zgromadzenie publiczne, odbywać się będzie zaplanowany wcześniej mecz 28 kolejki Ekstraklasy pomiędzy MKS Cracovia SSA z RTS Widzew Łódź SA. Jest oczywiste, że zorganizowanie w tym samym miejscu i czasie zgromadzenia, którego celem jest „Krytyka polityki rządu w stosunku do kibiców" jest sprzeczne z regulacjami Prawa o zgromadzeniach, gdyż takie zgromadzenie kibiców może zagrażać zdrowiu ludzi lub mieniu w znacznych rozmiarach. W tym miejscu wskazujemy, iż zgromadzenie organizowane jest przez Agnieszkę Rogalę, mieszkankę Łodzi - co w sposób oczywisty nasuwa przypuszczenie, iż będzie to zgromadzenie kibiców klubu RTS Widzew Łódź SA, którzy wobec ostatnich regulacji, mają zakaz wstępu na mecz MKS Cracovia SSA z RTS Widzew Łódź SA.

Jako miejsce zgromadzenia podano ulicę Kałuży 1 - czyli stadion MKS Cracovia SSA, na którym przedmiotowy mecz będzie się odbywał, a jak każdy mecz 28 kolejki Ekstraklasy, ma się on odbyć bez kibiców drużyny gości. Nie jest zatem możliwe, aby pod tym samym adresem w tym samym czasie odbywał się zarówno mecz, jak i zgromadzenie. MKS Cracovia SSA jest organizatorem imprezy masowej, jaką jest mecz ligowy, zaś z powodu zbiegu dwóch imprez w tym samym miejscu i czasie - nie będzie można zapewnić należytego bezpieczeństwa uczestnikom meczu.

Mając powyższe na uwadze wyrażamy nadzieję, iż podmioty odpowiedzialne za wyrażenie zgody na zorganizowanie przedmiotowego zgromadzenia publicznego zweryfikują swoje stanowisko i nie dopuszczą do jego odbycia w miejscu i czasie tożsamym z meczem Ekstraklasy.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia SSA zdecydowanie nie wyraża zgody na wykorzystywanie imprez sportowych Cracovii do prowadzenia jakichkolwiek działań o charakterze propagandowym lub politycznym.

W chwili, gdy MKS Cracovia SSA walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie takie działanie są wymierzone przeciwko podstawowym interesom klubu i mają zdecydowanie nie sportowy charakter.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia SSA prosi kibiców klubu o poparcie powyższego stanowiska, oraz o zdecydowane odcięcie się od prób wykorzystania meczu Cracovii do celów politycznych.

Czy włodarze zaryzykują ewentualną demolkę zewnętrznej części stadionu i podtrzymają zgodę na demonstrację kibiców przeciwnej drużyny w trakcie meczu? Dowiemy się już jutro. Mecz Cracovia - Widzew Łódź już jutro 21.05.2011 o godzinie 17.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.